MYK’DAN ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA ÇOK BÜYÜK KIYIM!

03 Kasım 2020 Salı 15:16

Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası Başkanı Nihat Polat’ın twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mektup gündeme bomba gibi düştü.

MYK'DAN ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA ÇOK BÜYÜK KIYIM!
Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası Başkanı Nihat Polat’ın twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mektup gündeme bomba gibi düştü.

Polat, mektubunda MYK’nın daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla konulan 5580 sayılı kanunun 6. Maddesini kaldırılmak için torba kanuna koyduğunu kaydederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bunun önüne geçmesini istedi.

İşte Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası Başkanı Nihat Polat’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mektubu:

“Sayın Cumhurbaşkanına açık mektup                                         

Cumhurbaşkanım biz özel öğretim kurumlarıyız. MYK meslek standartlarını belirleme yetkisini aldıktan sonra ‘özel öğretim kurumlarının eğitim varlığını görmezden gelmeye başladı.

Cumhurbaşkanım MYK belgelendirme yetkisini işsizlik fonunu kullanma yetkisini de kullanarak bir eğitim alıp almadığına bakmaksızın belgelendirmek suretiyle MEB’e bağlı binlerce eğitim kursunun kapanmasına sebebiyet vermektedir.

Cumhurbaşkanım sizin talimatınızla bu sıkıntının giderilmesi için 5580 sayılı kanunun 6. maddesine bu kurumlardan alınan belgelerin geçerli olacağı ile ilgili hüküm konulmuştu ve bu kurumlar rahatlamıştı. Şimdi bu madde kaldırılmak üzere torba kanuna konuldu.

Cumhurbaşkanım torba kanunda sizin talimatınızla konulmuş bu maddenin kaldırılmasında bir kamu yararı olmadığı gibi sonrasında yaşanacak sıkıntılarında telafisi mümkün olmayacaktır. Bu durumda şüphesiz önce Allah a sonra size sığınıyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İsmail karaosman 7 ay önce yorumlandı

Yazık ediliyor bunca kurumun kapısına kilit vurulacak

0 Kişi beğendi.