Necmettin Yılmaz neden kaçırıldı?

08 Temmuz 2017 Cumartesi 09:19

Necmettin öğretmen kimler tarafından kaçırıldı?

Necmettin Yılmaz neden kaçırıldı?

 16 Haziran’da Şanlıurfa’nın siverek ilçesi Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz,  yaz tatilini geçirmek için memleketi Gümüşhane’ye giderken Dersim Pülümür karayolunda kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı.

Gümüşhane Haber Gazetesi ve Anında Haberler ekibi olarak hemşerimiz Necmettin Yılmaz’ın neden ve kimler tarafından kaçırıldığını araştırmak için öğretmen Yılmazın, görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı köyüne giderek gerek Köy Muhtarından gerek çevre köylerden ve Siverek halkıyla yaptığımız röportajlarda yeni deliller ve bilgilere ulaştık.

2017 Referandum seçimlerinde Gümüşhaneli öğretmen Necmettin Yılmaz, kendi görev yaptığı okulda değil de Siverek ilçesine bağlı Emek köyünde sandık başkanı olarak görev aldı. Oy kullanma zamanı geldiğinde Emek köyü seçmeni açık oy kullanmak istedi. Seçim kararnamesin dede açık oy kullanmanın yasak olduğunu söyleyen Necmettin Yılmaz ve bir Siyasi parti il Genel Meclisi arasında tartışma çıktı.  Bu tartışmayı siyasi parti il genel meclisi üyesi Necmettin öğretmenin görev yaptığı köy Muhtarını arayarak hocanıza bir şey söyleyin uyarısından sonra Necmettin Öğretmen’de olayı Jandarmaya bildirerek jandarmadan yardım istedi. Jandarma olay yerindeki gerginliği dağıtarak Siyasi parti il genel meclisi üyesi Necmettin öğretmene bu iş burada bitmedi tehditlerinde bulundu.

Gazetemizin istihbarat servisinin ilçe halkıyla yaptığı röportajlar sonunda ilçe halkının açıklamalarına göre Necmettin öğretmenin tartıştığı kişiler Milli eğitim Müdürlüğüne baskı yaparak Necmettin hocanın ilçeden sürgün edilmesini istediler iddiaları ilçe halkının dilinde dolaşıyor. 3 gündür yaptığımız araştırmalar sonucunda Necmettin Öğretmenimizin Siverek’te olduğu kesin bilgilerine ulaştık. Araştırmalarımızın çemberini genişleterek  Siverek’in aşiret ağalarına  kadar gidip Necmettin öğretmenin  sağ salim kurtulabilmesi için  geniş çaplı araştırmaları sürdüreceğiz.

(Kaynak: anındahaberler)

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Umut 1 yıl önce yorumlandı

Burdan bu hberi yayinlayana sesleniyorum eger ki bu haber sırf haber olsun diye yapilmissa cok buyuk gunaha girersiniz ;cunku ailesi en ufak seye bile umutlaniyor .Bu durumdayken bile cikarlarinizi dusunuyorsaniz sizi RABBIME havalle ediyorum INSALLAH haber dogrudur.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

zararsiz 1 yıl önce yorumlandı

Necmettin ogretmenimize zarar vermeyin o cocuklarin hem babasi hem de ogretmeni oldu.O ogrencilere turkce ogreti ogrencileride ona kurtce ogretti o cok temiz durust bir insan daha cok kucuk nolur onu birakin lutfen onu birakin boyle yaparak bizi sizden uzaklastiriyorsunuz onun annesi simdi yollarini gozluyor lutfen biraki

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

siverekli 1 yıl önce yorumlandı

Kilicdaroglu ve ahmet turk birlikte adalet diye yuruyorsunuz sizin adalet anlayisiniz sucsuz yere bir ogretmenin gunduz vakti arabasi yakilarak gunlerce rehin tutularak ve ne durumda oldugunu bile bilmezken ,ailesinin ne durumda oldugunu sizler anlamazken adalet yuruyusune cikiyorsunuz.Maltepe meydaninda bir kere bile olsun kacirilan ogretmenin adini agziniza almadiniz bu mudur sizin adaletiniz .Dogru sizin adaletiniz sadece isinize gelene adalet istiyorsunuz bizim gibi necmettin ogretmen gibiler icin adalet istemezsiniz ancak oy istersiniz elbette dusen hep yerde kalmaz .Hdp milletvekilleri neden bir sey yapamiyorsunuz o guven Oyunu bugunler icin aliyorsun boyle yaparak kurt halkindan artik guven Oyu degil gun Oyu alirsiniz.Bu ogretmeni kurt halki bu kadar severken neden zarar veriliyor.NECMETTIN ogretmeni istiyoruz .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

siverekli 1 yıl önce yorumlandı

Burdan Necmettin öğretmeni kaçıranlara sesleniyorum.Onun tek bir suçu var türk arkadaslarından cok kürt arkadaslarının olması onun tek bir suçu var kürt ögrencilerini bir baba gibi sahiplenmesi onun tek bir suçu vat kürt halkından kız istemesi şimdi size soruyorum onun suçu kürtleri ayrım yapmadan sevmesi mi?Onun hiçbir günahı yok onun hiç bir suçu yok onu gözü yaşlı annesine sağ salim teslim edin .Buna hiçbir annenin yüreği dayanmaz ne bir kürt annenin ne de bir türk annenin. Sizden rica ediyorum onu serbest bırakın .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adalet 1 yıl önce yorumlandı

Sayın kılıctaroglu adalet icin kmrelerce yol yurudunuz kacirilan öğretmen icinde kmrelerce yol yuruyebilecek misiniz bu mudur adaletiniz gundeme bile gettirmediniz lutfen geregin yapilmasini istiyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

urfali 1 yıl önce yorumlandı

Necmettin ögretmene zarar vererek butun kürt halkına zarar vermis olursunuz .Necmettin öğretmeni serbest bırakın.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

esma bayram 1 yıl önce yorumlandı

Ben onun kurt sozlusuyum ve temmuz ayinda nisanimiz olacakti .nolur onu serbest birakin en buyuk hakkim olan yasama hakkimi elimden aliyorsunuz .Necmettin ogretmeni elinizde tutarak guc almiyorsunuz kurt halki tarafindan guc kaybediyorsunuz.Ben bir kurt olarak hakkimin boyle savunulmasini istemiyorum.en buyuk yasama hakkim elimden alindiktan sonra diger haklarimin savunmasi benim icin hic bir sey degistirmez.Burdan hdp es baskanlarina ve hdp milletvekillerinden yardim eli uzatmasini istiyorum ve burdan kurt halkimada sesleniyorum lutfen sizde ses verin.ben burda psikolojik destek goruyorum nerde benim ozgurlugum lutfen rica ediyorum birakin .onun bir sucu yok o da sandik basinda ettigi yemine gore hareket etti.Bir kurt olarak sizden rica ediyorum onu sag salim birakmanizi istiyorum.

0 Kişi beğendi.