NET ŞEKİLDE, EMPERYALİZMİN OYUNCAĞI OLMAMIŞ BİR YÖNETİM LAZIM!

01 Mayıs 2018 Salı 16:17

ABD dayattı diye uçak filosu almayacak; Ötekini küstürmemek için nükleer enerji santrali kurmayacak; dış ülkelerin sahte destekleri peşinde koşup, köprü, baraj, havaalanı ve ülkenin temel dinamiği olan ekonomik kuruluşların ihalelerini vermeyecek bir yönetim istiyoruz. Çünkü Mısırlı akademisyenin uyarısı bir ikaz sireni gibidir. Gerçi bu uyarı, ABD kuklası bir devlette ve yine ABD taşeronu bir yayın kuruluşunun toplantısında yapılıyor olsa bile, net olarak doğrudur: TÜRKİYE PARÇALANMAK İSTENİYOR! Buna direnmek için her zamankinden fazla dikkatli olmak ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız. Milli ekonomimizi yeniden oluşturup, ülkemizde tarımı, hayvancılığı ve doğal kaynakları bitiren yönetimlere bir daha asla geçit vermemeliyiz. Herkes aklını başına almalıdır! Bu haberde herhangi bir siyasi partiden çok bir tarif yapılmaktadır. Seçilecek kişilerin geçmişleri ve olası gelecek yönetim anlayışları iyi bilinmelidir. Tek mücadele ve kurtuluş yolu budur!

NET ŞEKİLDE, EMPERYALİZMİN OYUNCAĞI OLMAMIŞ BİR YÖNETİM LAZIM!
Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Al Jazeera Forumu kapsamında AA muhabirine açıklamada bulunan Abdulfettah, Türkiye'nin, Ortadoğu'nun parçalanıp yeniden bir araya getirilmesi için uygulanmak istenen yüzyılın anlaşması projesinin hedeflerinden biri olduğunu söyledi. 

Türkiye'nin pek çok meseledeki varlığının son derece önemli bir denge unsuru oluşturduğunu belirten Abdulfettah, Türkiye'nin mühim bir rol oynadığını ve bazı kararlarının sorgulanmaması gerektiğini ifade etti.


"YÜZYILIN ANLAŞMASI"


Abdulfettah, "Türkiye, yüzyılın anlaşmasına karşı varoluş mücadelesi veriyor ayrıca çok önemli ve uzun soluklu siyasi bir savaşın içinde. Türkiye, imkan ve yetenekleri en üst düzeye çıkarmak için yeni ittifaklar haritası oluşturarak ve fırsatları belirleyerek prestij üretiyor."diye konuştu.


ABD'nin Kudüs'le ilgili kararının, yüzyılın anlaşmasının bir parçası olduğunu ifade eden Abdulfettah, Arap ülkelerinin, söz konusu kararı ya da İsrail'e karşı verilen direnişi küçümseyen Arapların Siyonistleştirilmesiyle alakalı her türlü hareketle mücadele etmesi gerektiğine işaret etti.


Türkiye-Katar ilişkilerine de değinen Abdulfettah, Türkiye-Katar ittifakının, halkların iradesinin korunması çerçevesinde gerçek bir ittifakın çekirdeği olduğunu belirtti. Abdulfettah, söz konusu iki ülkenin Arap ülkeleri ile dünyanın diğer bölgelerindeki mazlum insanlara kapılarını açtığını sözlerine ekledi.


TRUMP'IN PLANI


ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistin tarafı için ağır şartlar içeren "yüzyılın anlaşması" isimli bir bir projeyi Filistin-İsrail barışı için taraflara sunduğu öne sürülüyor. Söz konusu girişimin şartları arasında Filistin devletini kurmak için Sina topraklarının bir bölümünün alınmasının da öngörüldüğü iddia ediliyor.


Türkiye, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararına karşı mesai harcamaya devam ediyor. Bu bağlamda, Türkiye, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) 13 Aralık 2017'deki olağanüstü zirvesine ev sahipliği yapmıştı. Zirvede dünya ülkeleri, Doğu Kudüs'ü Filistin devletinin başkenti olarak tanımaya çağrılmıştı.

(Kaynak: Haber7)Yorum Gönder

@name x