O İLİN HALKI İSYAN ETTİ.. ''BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ'' !

03 Ağustos 2015 Pazartesi 15:08

PKK'lıların silahlı saldırısı sonucu Binbaşı Arslan Kulaksız'ın şehit edilmesinden sonra Muşlular, bazı mahalle ve beldeleri bayraklarla donatıp PKK'ya tepki gösterdi.

O İLİN HALKI İSYAN ETTİ.. ''BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ'' !

 Malazgirt ilçesinde PKK'lıların silahlı saldırısı sonucu Binbaşı Arslan Kulaksız'ın şehit edilmesinden sonra Muşlular, özellikle batı illerinde kendilerine 'terörist' gözüyle bakıldığını ve bunun doğru olmadığını belirterek, iş yerlerini bayraklarla donattılar.


"BİZ MUŞ HALKI OLARAK TERÖRİST DEĞİLİZ"

İş yerlerini ve evlerini bayraklarla donatılarak terör eylemlerine tepki gösteren vatandaşlar, vatanlarını sevdikleri ve şehitlerine sahip çıktıkları mesajını verdiler. Her tarafı ay yıldızlı bayraklarla donatan vatandaşlar, barış mesajı vererek bayrak asma ile tepkilerini dile getirdiler. Muş halkının terörist olmadığını belirten Osman Yakut, "Biz Muşhalkı olarak terörist değiliz. Biz Muş halkı olarak her yeri bayraklarla donattık. Biz huzur, barış istiyoruz" dedi."BU BAYRAK NE TÜRK'ÜN NE KÜRDÜN NE ÇERKEZİN"

Türk bayrağının herkesin ortak değeri olduğunu ve Kürt sorunun çözümü için adımların atıldığını ifade eden Sıddık Söylemez (52) ise "Ben 52 yaşındayım. 1970 ile 1980 yılları arasında sağ sol çatışmasıyla gençler birbirini öldürdü. 2002'den sonra Kürt meselesi de yavaş yavaş çözülmeye başladı. Fakat 2012'den sonra ülke ekonomisi iyi gitmeye başladı, vatandaş sevinmeye başladı. 2012'den sonra yavaş yavaş ülkeyi karıştırmaya başladılar. Savaşla bir yere gelinmez, mutlaka barışın sağlanması gerekiyor. İnşallah bu barış sağlanacaktır, halkımızın da isteği bu. Samimi bir şekilde barışa el atılması gerekiyor. Muş halkı huzur istiyor, barış istiyor, kardeşlik istiyor. Bu bayrak ne Türkündür, ne Kürdündür, ne Çerkezindir. Bu bayrak burada yaşayan tüm insanların bayrağıdır. Bu topraklarda yaşayan herkes bu bayrağa sahip çıkmalıdır" diye konuştu.

"OYUNA GELMEMEMİZ GEREKİYOR"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin terörizmle bağdaştırılmaması gerektiğini kaydeden Bedrettin Sayılgan ise "Bizi bölmek ve parçalamak isteyenlerin oyununa gelmememiz gerekiyor. Burada bir vatan sevdası olması gerekiyor. Al bayrağa bir saygı duyulması gerekiyor. Bu vatan hiçbir zaman altın bir tepsiyle bize sunulmamıştı. Bu vatan sahipsiz değildir. Biz bu vatanı böldürmeyeceğiz. Her doğulu ve güneydoğulu terörizmle özdeşleştirilmemelidir. Biz Muşlular olarak terörizmin, şiddetin her türlüsüne karşıyız" ifadelerini kullandı."MUŞ HİÇBİR ZAMAN TERÖRLE BAĞDAŞTIRILAMAZ"

Ülke genelinde birlik ve beraberliğin üzerinde durulması gerektiğini vurgulayan Sayılgan, "Bir vatan sevdası bizde olmasına rağmen, Doğu ve Güneydoğu dışında potansiyel bir suçlu kitle ile özdeşleştirilmemizdir. Burada da vatanını seven, Kürdüyle, Türküyle, Alevisiyle, Zazasıyla yekpare bir oluşum oluşturmuşuzdur. Muş hiçbir zaman terörizmle bağdaştırılamaz. Muş, Anadolu'ya açılan bir kapıdır. Üzerinde durduğumuz konu, birlik ve beraberliktir. Bizlerin değişik bir konuma sokulmasına asla müsaade etmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler HALKİSYAN ETTİmuş

Yorum Gönder

@name x