O İSİMDEN BOMBA AÇIKLAMALAR SEÇMEN MHP'YE HAZIR OL DEDİ !

11 Haziran 2015 Perşembe 16:14

MHP'li Koray Aydın 7 Haziran seçimlerini değerlendirdi:

O İSİMDEN BOMBA AÇIKLAMALAR SEÇMEN MHP'YE HAZIR OL DEDİ !

 "TÜRK MİLLETİ UZLAŞMA İSTEMİŞ, MHP’YE İKTİDARA HAZIR OL MESAJI VERMİŞTİR"

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinin geçici sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanmış, tablo büyük oranda netleşmiştir.

Seçimlere katılımın yüzde 83,92 oranında gerçekleştiği seçimlerde Türk milleti, bütün siyasi partilere uzlaşma çağrısı yapmış, MHP’ye de iktidara hazır ol mesajı vermiştir.

MHP 7 Haziran seçimlerinde 7 Milyon 519 Bin 103 oy almış ve ülke genelinde yüzde 16,29 oy oranına erişmiştir.

MHP, 2011 seçimlere göre oylarını sayı olarak 1 Milyon 933 Bin 590, oran olarak da yüzde 25,3 artırarak ülke genelinde yüzde 16,29’a yükseltmiştir.

AKP, 2 Milyon 534 Bin civarında oy kaybetmiş, 2011’de aldığı yüzde 49,98’den, 7 Haziran’da yüzde 40,87’ye gerilemiştir.

Sözde çözüm süreciyle tırmanışa geçen HDP, oylarını önemli ölçüde artırarak, 80 Milletvekili ile parlamentoya girmiştir.

CHP, 2011 seçimlerinde elde ettiği yüzde 26’lık oy oranından 7 Haziran seçimlerinde yüzde 24,95’e gerilemiş, Türkiye genelinde ikinci parti olma konumunu korumuştur.

MHP, yetkili kurullarıyla bu sonuçları en iyi şekilde değerlendirecek ve Türk milletinin mesajı doğrultusunda gerekli adımları titizlikle atacaktır.

MHP OY VE MİLLETVEKİLİ SAYISINI ARTIRMIŞ, COĞRAFYASINI GENİŞLETMİŞTİR

MHP, 7 Haziran seçimlerinde oylarını sayı ve oran olarak artırırken, Milletvekili sayısını da 52’den 80’e çıkarmıştır.

2011 seçimlerine göre oylarını 70 ilde artıran MHP, aralarında Trabzon’un da bulunduğu 35 ilde yüzde 20’nin, toplam 65 ilde de yüzde 10’un üzerinde oy almıştır.

2011 seçimlerinde 32 ilden Milletvekili çıkaran MHP, 7 Haziran’da Milletvekili sayısını çıkardığı il sayısını 47’ye yükselterek siyasal coğrafyasını da önemli oranda genişletmiştir.

MHP, 7 Haziran seçimlerinde Türk milletinin verdiği mesajı, ülke genelinden, mahalle ve sandık bazına kadar analiz edecek, yetkili kurullarında sonuçları değerlendirmek suretiyle, iktidar yürüyüşünü emin adımlarla sürdürecektir.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ REDDEDİLMİŞ, ÖTEKİLEŞTİRME SİYASETİ İFLAS ETMİŞTİR

7 Haziran’da sandıkların verdiği bir başka önemli mesaj da, “olmayacak duaya amin” dercesine gündeme getirilen “Başkanlık” sistemi tartışmalarına yönelik olmuştur.

Türk milleti 7 Haziran’da Başkanlık Sistemi tartışmalarının gündeme alınmasını bile reddetmiş, çok partili parlamenter sistemden yana olduğunu bir kez daha teyit etmiştir.

7 Haziran’da iflas eden bir başka söylem ise; ötekileştirme, kamplaştırma, kutuplaştırma ve ayrıştırma siyaseti olmuştur.

 

MHP TRABZON’DA YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRMÜŞ, YERELDEKİ ÇIKIŞINI GENELE TAŞIMIŞTIR

MHP, Trabzon özelinde değerlendirildiğinde genel ve yerel seçimler dahil son 4 seçimdir yakaladığı istikrarlı çıkışını sürdürmüş, 30 Mart yerel seçimlerinde yakaladığı ikinci parti olma konumunu pekiştirmiştir.

İlan edilen geçici sonuçlara göre; Trabzon’da 97 bin civarında oy alarak yüzde 21 oranına erişen MHP, yüzde 21,9 oy oranıyla birinci olduğu 1999 seçimlerindeki orana yakın bir sonuç elde etmiştir.

MHP, Trabzon’da seçim sonuçlarını sandık sandık analiz ederek, gerekli sonuçları çıkaracak, elde ettiği sonucu asla yeterli görmeyerek, birincilik mücadelesini sonuna kadar sürdürecektir.

7 Haziran seçimlerinin ülkemize ve milletimize bir kez daha hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, birlikte emek sarf ettiğimiz tüm Milletvekili adayı arkadaşlarıma, fedakarca çalışan bütün teşkilatlarımıza ve Aziz Trabzon halkına ayrı ayrı teşekkür ediyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x