PAMUKOĞLU'NA YASAĞI KİM KOYDU?

19 Ocak 2018 Cuma 14:28

Bir dönemin Kahraman Generali askeri tesislere sokulmuyor!!! Ey Türk milleti, vefa bu mudur?

PAMUKOĞLU'NA YASAĞI KİM KOYDU?
 Hükümete muhalif görüşleriyle bilinen ve Güneydoğu'da uzun yıllar görev yapan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun askeri tesislere girişi yasaklandı. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in iddiasına göre yasağı koyan kişi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar. Özdil, Pamukoğlu'nun emekli olduktan sonra ilk kez geçtiğimiz günlerde askeri tesise gittiğini ve yasağın bu şekilde ortaya çıktığını yazdı.

Özdil yaşananları şöyle aktardı:

"Önceki gün... 

Değerli eşi hanımefendi, kendisi gibi bazı komutan eşi arkadaşlarıyla birlikte Ankara'da bir askeri sosyal tesiste buluşacaklardı. Osman Pamukoğlu "yolumun üstünde, ben götüreyim" dedi, aracıyla askeri sosyal tesisin nizamiyesine geldiler, eşinin girişi için kendi kimlik kartını çıkardı, bariyerde görevli astsubaya uzattı. Osman Pamukoğlu girmeyecekti, sadece eşine kolaylık olsun diye aracından inmiş ve kendi kimlik kartını uzatmıştı. Bariyer açılacak, hanımefendi geçecek, Osman Pamukoğlu aracına binerek, randevusuna gidecekti. 

Ama bir tuhaflık vardı... 

Kapıda görevli astsubaylar kartı makineye sokuyor, kendi aralannda mırıl mırıl konuşuyor, bariyer açılmıyordu. 

Pamukoğlu "hayrola oğlum?" diye sordu. 

Astsubayların utançtan yüzü kızarmıştı, komutanın gözüne bakamıyor, cevap veremiyorlardı. 

"Hayrola?" diye bastırınca, esas duruşta yere bakarak, utana sıkıla cevap vermek zorunda kaldılar. 

"Bu kartın sahibi askeri sosyal tesislere giremez" ibaresi çıkıyordu! 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinin en gurur duyulan generallerinden, vatanını seven herkes tarafından efsane olarak anılan komutan Osman Pamukoğlu'nun askeri sosyal tesislere girmesi yasaklanmıştı! 

Hulusi efendi tarafından yönetilen genelkurmay, aklınca, Osman Pamukoğlu'nu cezalandırmıştı. Osman Pamukoğlu nu kendileri gibi zannettikleri için "askeri sosyal tesislere sokmayalım, aklı başına gelsin" diye düşünmüşlerdi."

(Kaynak: Haber3Hilal)

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

HAYDAR Akhan 1 yıl önce yorumlandı

Tam bir skandal Yazıklar olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Selcuk KARADAG 1 yıl önce yorumlandı

Komutanimiza saygimiz sonsuz yapilan hareket cok yanlis lakin herkes sunuda bilsin ki ordumusun kahraman uzman cavuslari bile giremiyor o tesislere bu devletin ayibidir...

0 Kişi beğendi.