PKK İŞTE BU TALİMATLA KUDURDU !

05 Ağustos 2015 Çarşamba 15:13

PKK'nın son dönemde artan eylemlerinin altından 'serbest hareket' talimatı çıktı. Teröristlerin eylemi anlık olarak gerçekleşiyor.

PKK İŞTE BU TALİMATLA KUDURDU !

 PKK’nın, son dönemdeki silahlı eylem talimatlarını, terör örgütün askeri kanadından bildirim alan bölge komutanın verdiği belirledi

Milliyet’ten Sertaç Koç'un haberine göre, PKK’nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güvenlik birimlerini hedef aldığı silahlı eylemler sürerken, istihbarat birimleri önemli tespitlere ulaştı. Terör örgütü unsurları arasındaki iletişimi çok yönlü olarak takip eden istihbarat birimleri, son dönemde ARTarda gerçekleştirilen kanlı eylemlerin arka planına yönelik bazı bulgular elde etti. Son olarak AğrıDoğubeyazıt’ta Jandarma karakoluna yönelik 2 ton bomba yüklü traktörle gerçekleştirilen, 2 askerin şehit olduğu 31’inin de yaralandığı intihar saldırısı da dahil olmak üzere gerçekleştirilen eylemlerin, terör örgütünün bölge komutanları ve sorumlularınca verilen talimatlar üzerine yapıldığı belirlendi.

‘Serbest hareket edin’
PKK’nın önemli isimlerinden gelen “çözüm süreci bitmiştir” şeklindeki açıklamaların ardından, terör örgütünün askeri kanadının, iletişime geçtiği bölge komutanları ve sorumlularına “serbest hareket” talimatı verdiği tespit edildi. Bu kapsamda örgütün askeri kanadının bölge komutanlarına “serbest hareket edin, koşullar oluştuğunda eylem yapın” talimatını ilettiği istihbarat birimlerince takip edilen örgüt içi iletişime yansıdı. Bu doğrultuda örgüt yönetiminin ya da askeri kanat yönetiminin gerçekleştirilen her bir eylem için ayrı ayrı talimat vermediği ve eylemlerin bölgelerdeki PKK unsurlarınca “anlık/spontane” şekilde gerçekleştirildiği değerlendirildi.

Anahtar Kelimeler pkkTALİMAT

Yorum Gönder

@name x