PKK'yı en iyi bilen adam anlatıyor

06 Şubat 2013 Çarşamba 14:16

Gazeteci Emre Uslu, bugünkü köşe yazısında, AKP ile APO arasındaki müzakereyi ve pazarlığı masaya yatırdı… PKK’yı ve Kandil’i en iyi bilen, yaptığı yorumların ve analizlerin hemen hemen hepsi doğru çıkan Uslu’ya göre, Öcalan devleti oyalıyor. PKK ise bu müzakere sürecinde teröristlerine nefes aldırıyor.

PKK'yı en iyi bilen adam anlatıyor
 İşte Uslu’nun o yazısı…

“… Ayrıca ben Öcalan’ın da devleti çok iyi oyaladığını bu tür “barış” girişimlerinin tümünden kazançlı çıktığını görüyorum. Yakında Öcalan’ın yine bir bahane bulup “geri çekileceğini” düşünüyorum. Ancak şu an itibariyle hem PKK’nın biraz nefes almaya ihtiyacı var, hem de Öcalan’ın bu süreçte parlamenter ziyaretleri gibi yeni kazanımlar elde etmesi mümkün oluyor. Bu kazanımlarını alıp normalleştirdikten sonra PKK yine bir “mızıkçılık” eder, Öcalan yine trip atıp geri çekiliyormuş gibi yapar, çatışmalar yeniden başlar biz yine suya giderken susuz döneriz.

Peki, barış geliyor diye devlet kaynaklı bilgiler nereden çıkıyor? Benim gördüğümü onlar göremiyor mu? Elbette benim gördüğümü devlet de görüyor.”

Yorum Gönder

@name x