REFERANDUM SANDIK TUTANAKLARINDA TUHAF DEĞİŞİKLİKLER

11 Nisan 2017 Salı 18:24

Bu değişiklikleri hayra mı yormalıyız?

REFERANDUM SANDIK TUTANAKLARINDA TUHAF DEĞİŞİKLİKLER
 Arkadaşlar Sandık Eğitimindeyim, çok önemli değişiklikler var, bunların çıkarılması kanuna da aykırı imiş, bunların yazılması gerekiyor. CHP düzeltilmesi için baskı yapıyormuş.

1. Sandık Başkanının teslim aldığı ve sabah hazırlık esnasında sayımı yapılan boş zarf ve pusula sayılarının yazıldığı bölüm tutanaktan çıkartılmış,


2. Sandığa ait seçmen listesinde olmadığı halde kanun gereği (sandık kurulu üyesi veya görevli kolluk kuvveti olarak Örnek 142 belgesiyle) oy kullanan seçmen sayısının belirtildiği bölüm tutanaktan çıkartılmış.


3. Geçersiz sayılan zarf ve pusulalar ile hesaba katılmayan zarf ve pusulaların, geçersizlik veya hesaba katılmama nedenlerinin yazıldığı bölüm tutanaktan çıkartılmış,


4. Halk oylamasına katılan seçmen sayısı tutanakta yer alırken, sandıktan çıkan zarf sayısı ile zarflardan çıkan oy pusulası sayısının yazıldığı bölüm tutanaktan çıkartılmıştır.


Bundan önceki pekçok seçimde tecrübe ettiğimiz üzere, yukarıda sıraladığımız hususların tutanak ile kayıt altına alınması, seçimin ve sayımın sağlıklı olması açısından çok önemlidir.


ARKADAŞİMIZ İLHAN DEMIR ' İN BU YAZİSİNİ HİZLA VE BOLCA PAYLAŞALİM ĹUTFEN, ÇOK ÖNEMLİ. TEŞEKKÜRLERYorum Gönder

@name x