SABRİ ŞENEL; “O MİLLETİN ADI NEDİR?“

19 Ekim 2017 Perşembe 14:56

Milli kimlik etnik kimlik dini kimlik bu kavramlar sosyal bilimin alanına giren evrensel tanımlamalardır. Adı belli olmayan millet vurgusu İle dini kimlik mi milli kimlik mi ifade ediliyor evet dini ve milli kimliğimizin adı Müslüman Türk'tür hatta sahada bunun reel karşılığı Türklük eşittir Müslümanlıktır...

SABRİ ŞENEL; 'O MİLLETİN ADI NEDİR?'

 Haçlı dünyasında Müslüman olana Türk oldu denir. Türkler Allah'ın doğal askeridir bütün etnik kimlikleride ifade eden Türk milli kimliği Ülkenin kuruluş paradigmasıdır. Bunu nerede ise yüz yıl önce öngören Atatürk deha kişiliği ile "Ne mutlu Türküm diyene" sözü İle tüm etnik kimliklere milli devletler döneminin birinci sınıf vatandaş yurttaş millet evladı olmasının ilkesini ortaya koymuştur. Türk doğanı değil Türküm diyeni esas almıştır.
Her türlü etnik kimliği ifade etmeyen milli kimlik olabilirim? Türk etnik kimliğimizin yanında zengin etnik sosyal mirasımızı ifade eden kardeşlik birlik bütünlük bir arada ebedi var olma sırrı Türklüktür. Sahi nedir o Milletin adı? O millet Fransa'da Fransız Almanya'da Alman İngiltere'de İngiliz Japonya'da Japon Rusya'da Rus'ta Türkiye'de niçin Türk değildir? Türk milleti kime ne yaptı? Allah'ın ordusu bunu hak ediyor mu? Türk ismi niçin gizlenip etnik vurgu İle alt kimliğe indirgeniyor? Türk milleti adı İle sanı İle şanı ile referansları İle İslamın son ordusudur.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x