SALİH MÜSLİM TEHDİT ETTİ: SAVAŞ TÜRKİYE'DE OLUR!

17 Ocak 2018 Çarşamba 09:42

Daha çok yakın geçmişte Ankara'ya resmi olarak davet edilen ve toplantılar yapılan Salih Müslim, Türkiye Afrin'e girerse savaşı Türkiye topraklarına taşımakla tehdit etti.

SALİH MÜSLİM TEHDİT ETTİ: SAVAŞ TÜRKİYE'DE OLUR!
 Kürdistan 24'ün aktardığına göre Salih Müslim, ‘saldırının gerçekleşmesi halinde' savaşın Türkiye'ye sıçrayacağını söylelyerek “Türkiye'de rejimin yıkılmaya başlaması anlamına gelir” dedi.


"Operasyonun Türkiye açısından iyi olmayacağını"
 söyleyen Müslim, şöyle devam etti:

“Onlar da bunun farkında, uluslararası güçlerin hiçbiri bu saldırıya göz yummaz. Öte taraftan Kobanê örneği var. Efrîn de hazırdır. Kürtler nerede olursa olsun kentlerine sahip çıkacaklardır. Herkes bunu böyle bilmelidir. Efrîn'e saldırı bütün Kürtler saldırı demektir.”

Kobane savaşı döneminde Türkiye'de insanların sokağa çıkarak ‘direndiğini' dile getiren eski PYD lideri, “Bu, Efrîn için daha da büyür. Kürt halkı bir bütünen ayaklanır. Topyekün bir savaşa döner” dedi.

6-8 EKİM KOBANİ OLAYLARI

PYD'nin 'Kobani' şeklinde isimlendirdiği Ayn el Arab bölgesi 2014 tarihinde IŞİD saldırısına uğrmaış, bölgedeki Türkmen, Arap ve Kürtlere saldırmıştı. Bu sebeple ABD'nin silah desteği verdiği PYD, ABD'nin desteği ile üstünlüğü kaybetmemişti. Fakat bu sırada Türkiye'nin IŞİD'e destek verdiği iddia edilmiş, bazı basın organlarındaki haberler bir yana HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sokağa çağrı yapması ile PKK ve destekçileri sokaklara çıkıştı. Tarihe "6-8 Ekim" adıyla kalan olaylarda tüm Türkiye çapında 50'den fazla kişi öldürülmüştü.

(Kaynak: TimeTurk)Yorum Gönder

@name x