SANAL PKK'LILARA OPERASYON BAŞLADI

21 Ocak 2018 Pazar 19:28

Bir yandan askerimizin Suriye'de PKK'lı avı sürerken, diğer yandan Emniyet güçlerimiz de yurt içindeki sanal PKK'lıları kıskaca aldı.

SANAL PKK'LILARA OPERASYON BAŞLADI

Ankara, Van, Diyarbakır, Mardin ve Muş Cumhuriyet Başsavcılıklarınca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"yla ilgili, sosyal medyada PKK lehine propaganda yapan ve gerçek dışı bilgi paylaşanlara yönelik soruşturma başlatıldı.

TSK'nın, hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PYD/PKK ve IŞİD'e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından, sosyal medya hesaplarından terör örgütleri lehine propaganda yapanlar takibe alındı.


Başsavcılıklar, Afrin'de çekildiği ileri sürülen ve gerçeği yansıtmayan fotoğraf paylaşımlarını da incelemeye aldı.


Van Erciş Cumhuriyet Başsavcılığının Zeytin Dalı Harekatına yönelik sosyal medyada başlatılan kirli propagandada kullanılan ve 2016'da çekilen yaralı çocuk fotoğrafı paylaşımı da başsavcılıkların yürüttükleri soruşturma arasında yer aldı.


Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca bir kişi hakkında gözaltı kararı verildi.


Muş Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında ise bir kişi gözaltına alındı.(Kaynak Yeniçağ: Sanal alemdeki PKK'lı teröristler kıskaca alındı!)
Yorum Gönder

@name x