Şanlıurfa'da HDP'ye topluca oy atan sandık başkanı

07 Haziran 2015 Pazar 15:02

Oy verme işlemleri hala devam ederken Şanlıurfa'dan gelen fotoğraf şoke etti. Sandık başkanı Ömer Mutlu, HDP'ye topluca oy attı

Şanlıurfa'da HDP'ye topluca oy atan sandık başkanı

 Bu fotoğraflar Şanlıurfa'dan geldi. Ömer Mutlu isimli bir sandık başkanı, bütün pusulalara kendi eliyle işaretleyerek bütün oyları HDP'ye verdi.

OYLAR TOPLUCA HDP'YE
Daha sonra pusulaları tek tek zarflara koyup zarfları da sandığın içine attı. Fotoğraflar ise sosyal medyaya bomba gibi düştü. HDP'ye topluca oy kazandıran sandık başkanının Facebook profilindeki Kürdistan temalı paylaşımlar da Mutlu'nun HDP'ye oy verdiğini gösterdi.

FOTOĞRAFLARI KALDIRDI
Ömer Mutlu isimli sandık görevlisi fotoğrafların bir anda gündeme gelmesiyle birlikte fotoğrafları Facebook hesabından kaldırdı.

PUSULA ESKİ DEĞİL
Skandalın patlamasıyla birlikte "pusula eski, haber yalan" diyenler oldu. Pusula eski değil çünkü partilerin pusuladaki sıralaması uyuşuyor. İstanbul'daki oy pusulalarından farklı olarak bağımsız adaylar pusulanın alt kısmında değil yan tarafında yer alıyor. Çünkü İstanbul'da bağımsız aday fazla, bu yüzden bağımsız isimler pusulanın altında yer alıyor. Şanlıurfa'da ise çok fazla bağımsız aday olmadığından isimler pusulanın yan tarafında.Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x