SAYIN ERDOĞAN VE BAHÇELİ'DEN REKOR!

17 Şubat 2018 Cumartesi 09:15

Sabri Şenel, Türk siyasi hayatında bir türlü demokratik yollardan gidemeyişleriyle ve girdikleri her mücadeleden zaferle çıkışlarıyla ünlü iki siyaset profilini yazdı.

SAYIN ERDOĞAN VE BAHÇELİ'DEN REKOR!
Son çeyrek asırda iktidar koltuğunu korumada Sayın Erdoğan muhalefet koltuğunu korumada sayın Bahçeli, ülke ve dünya siyaset tarihine, sosyal ve siyasal bilimler modeli olarak geçmiştir.

İncelenmesi, irdelenmesi, ders ve tecrübe edilmesi gereken çok enteresan siyasi vakıa olarak bir döneme damgalarını vurmuşlardır.

Bütün iktidar ve muktedir muhalefeti karşı teşebbüsleri, tartışılır usul, esas ve yöntemler İle tuş etmişlerdir.

Siyasi literatüre bize has tartışmalı şartlarla damgasını vuran bu dönemin gerçek tarafsız hükmünü, siyaset tarihçileri ve gelecek kuşaklar verecektir. Günahı İle sevabı İle incelenecek; gizemli sırlar dolu bu dönem siyasi tarihimizde müstesna yerini almış olacaktır.

Bu iki siyasi vakıa ve kişilik, yeni ittifakla tartışmalı ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Çoğu kez hesapları alt üst eden, siyasi seçenek olarak bir döneme damgasını silinmeyecek biçimde vurmuş; daha durmayacak ve devam edecek gibidir!

Sabah namazı saatinde objektif bir gerçek olarak kabul edilse de, edilmese de ülke gerçeğimizdir. Sayın Erdoğan hemen hemen muhalefete karşı girdiği tüm seçimleri kazanmış; sayın Bahçeli girdiği tüm parti içi muhalefete karşı mücadeleyi başarmış ve seçimleri kazanmıştır.

İşte bu iki rekor sonuç, yeni ittifakla çok farklı sosyal ve siyasal sonuçlara gebe olarak ülkenin önünde durmaya devam ediyor.

Özetle sayın Erdoğan yerelde bir kaç istisna dışında yerel ve genel seçim kazanma uzmanı sayın Bahçeli kurultay kazanma uzmanı olarak döneme damgasını vuran iki lider olarak siyaset tarihinde yerlerini almışlardır.

Sabri ŞenelYorum Gönder

@name x