Soner Yalçın'ın yazısı bomba kaç kez aldanacaksın

24 Ekim 2019 Perşembe 13:13

Daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu YPG'ye ile ilgili tutumundan dolayı uyaran ve eleştiren Soner Yalçın, bu kez de solcuları eleştirdi ve "Daha kaç kez aldanacaksınız?" diye sordu.

Soner Yalçın'ın yazısı bomba kaç kez aldanacaksın
Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın bir kez daha şaşırttı. Yazarın hedefinde Kılıçdaroğlu'ndan sonra bu kez "kullanışlı aptal" olmakla eleştirdiği bazı solcular vardı. Yalçın'a göre emperyalist batı Türkiye'yi Suriye ile meşgul edip Doğu Akdeniz'i parselleme peşinde.

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın'dan yine çok konuşulacak bir yazıya daha imza attı.

Her fırsatta Erdoğan'ı Suriye'de "aldanmakla" suçlayan Kılıçdaroğlu'nu, emperyalizme hizmet etmekle eleştiren Yalçın, bu kez "kullanışlı aptal" olmakla suçladığı kimi solculara yüklendi.

Yalçın, "Kaç kez aldanacaksın" başlıklı yazısında Suriye sınırlarını güvenli bölge haline getirmek için yapılan Barış Pınarı Harekatı'na daha geniş bir pencereden baktı.

Batı dünyasının emellerine ulaşmak için isyan ve terör olaylarıyla Osmanlı ve Cumhuriyet hükümetlerini meşgul ettiğini, tarihi olaylarla anlatan yazar, aynı senaryonun Suriye'de sergilendiğini yazdı.

Türkiye'yi Suriye ile meşgul edip Doğu Akdeniz'e çöreklendiler

Yalçın, Suriye'de iç savaş çıkarılmasaydı terör devleti kurulmaya çalışılmasaydı bugün Türkiye dış politikasının en önemli gündemi ne olurdu?" diye sordu. Daha sonra yazının başlığını okurlarına hatırlatan yazar, sorunun yanıtını da böyle verdi:

"ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi verilerine göre, Doğu Akdeniz'in "Levant” adı verilen bölgede yaklaşık 3.5 trilyon metreküp doğalgaz ve 1.7 milyar varil civarında petrol rezervi var. İsrail öncülüğünde, darbeci Sisi, Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, küresel şirketler ABD'li Exxon Mobil ve Noble, Fransız Total, İtalyan Eni ile buraya çullanmak istiyor. Yani gündemi bir de buradan gör arkadaş!

"Kuzey Suriye'yi hallettik sırada Doğu Akdeniz var"

Bu bölgeye komşu olanların başına ne getirdiler: Suriye ve Libya'yı “iç savaşa” mahkûm ettiler. Lübnan'da ayaklanmalar var. Türkiye'yi terör devleti ile uğraştırıyorlar! Emperyalizmin “iştahı” her daim kabarıktır; kimi solcular gibi “kullanışlı aptal” olmamak lazım! Kuzey Suriye'yi hallettik. Sırada Doğu Akdeniz var."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ergün Kaya 2 hafta önce yorumlandı

çok doğru söylemiş.dost aci söyler,demi̇şler.uyanmak gerek. yapilanlar bu.chp'ni̇n de i̇ç poli̇ti̇ka ve muhalefet yapma hirsi gözünü karartmasin.bi̇raz gözünü açsin.poli̇ti̇ka üretsi̇n.yol gösteri̇ci̇,halki bi̇lgi̇lendi̇ri̇ci̇ olsun.gerçekten ülke dört bi̇r yandan kuşatiliyor.di̇kkatli̇ olmak gereki̇r.

0 Kişi beğendi.