SORU ŞU: GÜNEYDOĞU'DA PKK MAHKEMELERİ KİMİN ZAMANINDA KURULMUŞTU?

11 Ocak 2017 Çarşamba 13:21

Elbette peşinden bir soru daha sorulmalıdır. Bu illerin mülki amirlerine, "ne yaparlarsa yapsınlar dokunmayın, binanızdan çıkmayın bile..." talimatı verilmiş miydi? Verilmişse kim vermişti? Yasama-Yürütme ve Yargı erklerini ya bu kişinin eline verirsek ne olur?

SORU ŞU: GÜNEYDOĞU'DA PKK MAHKEMELERİ KİMİN ZAMANINDA KURULMUŞTU?
 Bu günlerde yakın geçmişi hatırlatmakta fayda görüyoruz.

"Açılım Süreci" denilen bir süreç yaşanıyordu. PKK iyice azıtmış ve her ilde mahkeme çadırları kurmaya başlamıştı.

Örneğin aşağıdaki resim 01 Ekim 2015 tarihli Sözü Gazetesinin haberinden alınmıştır.

Muş'ta kurulan sözde PKK mahkemesini göstermektedir.Fakat bununla da kalmadı.

O tarihlerde en vahim olayı Yeniçağ Gazetesi dile getirmişti.

DEVLETİN MÜLKİ İDARE AMİRİNE PKK'NIN BÖLGE MAHKEMESİNDEN CELP GELMİŞTİ!!!


Tekrar yazalım mı?

MÜLKİ İDARE AMİRİ PKK'LILARA KARŞI SUÇ İŞLEDİĞİ İDDİASIYLA YARGILANACAKTI VE GELİP KENDİNİ SAVUNMASI İÇİN MAHKEMR_E CELBİ GÖNDERİLMİŞTİ.


Kimden gelmişti Celp? Onu da bir kez daha tekrarlayalım.

PKK'NIN...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SINIRLARI İÇERİSİNDE KURDUĞU...

SÖZDE BÖLGE MAHKEMESİNDEN!!!


Ki, bugün kendilerine Yasama, Yürütme ve Yargı üzerinde tek söz hakkı verilecek olan iktidarın dönemindeydi. Daha üzerinden 2 sene bile geçmedi.

O tarihteki Yeniçağ Gazetesinin 2 haberini kelimesine dokunmadan verelim...İLK HABER: PKK, şimdi de bölge mahkemesini kurdu (YENİÇAĞ)

Müzakere ortağı AKP sayesinde adım adım kendi devletini inşa eden bölücüler, şimdi de kırsal bölge mahkemesi kurup hakim tayin etti

Haber: Bilun Çelik

AKP iktidarı ile yürütülen sözde çözüm süreciyle özerklik peşinde koşan, Doğu ve Güneydoğu’da ilçelere kendi kaymakamlarını atayıp, kendi karakollarını, mahkemelerini, vergi dairelerini hatta kendi “Yargıtay”ını kuran terör örgütü PKK, şimdi “bölge mahkemeleri”ni hayata geçirip sözde “yargıçlar” atamaya başladı.

TERÖR örgütünün, şehir merkezlerinin dışındaki kırsal alanda ilçelerle Kandil arasındaki yargı ayağını oluşturacak bu mahkemelerin sözde “hakimleri” istihbarat raporlarına da geçti. Bu arada PKK’nın özerklik için pilot bölge ilan ettiği Cizre ve Silopi’deki mobil karakollarının sayısı da sürekli olarak artıyor.Müzakere ortağı AKP sayesinde “özerklik” yapısını hızlandıran terör örgütü PKK, bölgede oluşturduğu adli sistemine, yerel mahkemeleri ve Kandil Yargıtay’ının ardından şimdi de bölge mahkemelerini de ekledi.

Terör bölgesindeki il ve ilçelerde KCK mahkemeleri kuran örgüt, Kandil’de de Yüksek Mahkeme kurarak, PKK yargısının iki ayağını oluşturmuştu. Bu konuda üçüncü bir adım atan terör örgütü, şehir merkezlerinin dışındaki kırsal alanda şehirler ile Kandil arasındaki yargı ayağını oluşturmak için bölge mahkemeleri kurmaya başladı.

PKK, bölge mahkemelerini kırsal bölgelerde konuşlandırdı. Bölgedeki istihbarat birimlerinin raporlarına yansıyan bilgilere göre terör örgütünün bölge mahkemeleri ve sorumlu sözde hâkimleri şöyle: Kemal kod adlı H.A.A., Oğul bölgesinden, Andok kod adlı B. T., Kavaklı bölgesinden, Roni kod adlı T. B., Urşe bölgesinden ve Memyan kod adlı (adı tespit edilemeyen)  terörist de Yüksekova, Aşağı Uluyol, Değerli bölgelerinden sorumlu sözde mahkeme başkanı. Ayrıca hali hazırda Hakkâri Belediyesi Meclis üyesi olan M. S. E. Hakkâri sözde cumhuriyet başsavcılığı görevini yürütüyor.

PKK çadırları
Terör örgütü PKK özerklik için pilot bölge ilan ettiği Cizre ve Silopi’de mobil karakol uygulaması için kurduğu çadırların da sayısını arttırdı. Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Şırnak ili Cizre ilçesi Nur ve Sur mahallelerinde toplam 4 çadır, Silopi ilçesi Başak, Karşıyaka, Barbaros ve Şehit Harun Boy mahallelerinde toplam 4  çadır, bölücü örgüt üyeleri üyeleri tarafından kuruldu. Güvenlik birimlerinin ifadelerine göre; çadırların önünde gece ve gündüz örgüt mensupları silahlı nöbet tutuyor. Çadırlarda bebek katili Abdullah Öcalan ve örgütün ön planda yer alan  diğer elebaşılarının posterleri ile terör örgütünü simgeleyen flamaları asılı. Çadırlar, yapacakları eylem öncesi planlama, toplanma ve görev dağılımı için kullanılıyor. Örgütün kaçırdıkları kişileri bu çadırlarda sorgulayarak cezalandırdıkları, ayrıca askere alma ve sözde vergi işlemlerinin çadır içerisinde örgüt mensuplarınca gerçekleştirildiği biliniyor. Çadırlarda barınma amaçlı  eşyaların bulunmakta olup YDG-H yapılanması, yeni katılımları artırmak ve koordine etmek için  bu çadırları kullanıyor.

Adım adım bölünmeye
“Demokratik özerklik” olarak ilan edilen eyalet sistemin altyapısı AKP iktidarı tarafından atılan adımlarla hazırlandı. Türkiye’nin üniter yapısını parçalamaya yönelik olarak önce bir kaç ili bir araya getirerek “Bölgesel Kalkınma Ajansları” kuruldu. Arkasından da önce 15 ilde her biri yerel bir yargıtay olması planlanan bölge adliye mahkemeleri kuruldu. Yerinden yönetilen “Özerk Kürdistan Planı” doğrultusunda eğitim alanında atılan adımlara göre bundan sonra okul müdürleri, müdür yardımcıları, eğitimle ilgili kurum yöneticilerinin tamamı Ankara yerine bulundukları illerin valileri tarafından atanacak.

Kaynak: PKK, şimdi de bölge mahkemesini kurdu


İKİNCİ HABER:  Mülki amir itirafı PKK mahkeme kurdu ve...

İNTERNET HABER - CNN Türk canlı yayınında açıklamalar yapan internethaber.com yazarı Levent Gültekin vahim bir durumu ortaya yere serdi. Doğu illerinden birinin en üst mülki amirinin Gültekin'e anlattıkları ağızları açık bıraktı. 

PKK çadırdan mahkeme kurdu, işadamlarını çağırıp haraca bağlıyor. Örgüt öyle bir cesaret bulmuş ki bir mülki amire bile sözüm ona mahkeme celbi çıkartmış. Levent Gültekin'in verdiği bilgiler CNN Türk stüdyosundaki konukları da şoke etti. 

BUNLAR DOĞRU MU? 

PKK MAHKEMESİ KURULDU

PKK şehrin kırsalına mahkemeler kurmuş. Dahası da var. Artık kente minübüs bile kaldırıyorlar. Bütün bunları aktaran ise herhangi biri değil o kentin mülki amiri.

İşte Levent Gültekin'e Doğu'daki bir ilin mülki amirinin anlattıkları;

-Bir ilin mülki amiri aradı. PKK artık defacto bir durum yapıyor. Mahkemeler kurmuy. Çadır kurmuş. Ardahan'da bir çadır kurmuş. 50-60 tane silahlı gerilla var. Şehirden minibüsle işadamları esnafı taşıyıp şu kadar haraç veriyorsun diyorlarmış.

KÜSTAHLIĞA BAKIN! 
MÜLKİ AMİRE BİLE CELP ÇIKARDILAR

Mülki amirle konuşmasından bir detay daha aktaran Levent Gültekin, dinleyenleri şoke eden şu inanılmaz bir olayı aktardı. Gültekin Mülki amirin anlattığı şu olayı nakletti;

-"Bizim ildeki çok üst düzey bir mülki amire PKK'dan bir mahkeme kağıdı geldi. Seni yargılamak üzere çağırıyoruz. 'Peki siz ne yapıyorsunuz' dedim. Bize kesin talimat var hiçbir müdahale bulunmayacağız. Hiçbir hareket yapmayacağız."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x