ŞU SIRBİSTAN ETİ KONUSU VE AKP'LİNİN BEYHUDE GAYRETİ

19 Ekim 2017 Perşembe 10:48

Bizzat Cumhurbaşkanının ifadesiyle Sırbistan etinin ne kadarının Müslümanlardan alındığı belli oldu.

ŞU SIRBİSTAN ETİ KONUSU VE AKP'LİNİN BEYHUDE GAYRETİ
 Sosyal medyada denk gelmişsinizdir...

Sırbistan'dan 5000 tonluk et alımına karşı sesler yükseldiği zaman, bir yandaş alel acele bir metin düzdü...

Efendim yazıda, Saffet Sancaklı'nın da heyette olduğu; etlerin Sırbistan'ın "Novi Pazar" diye bir yerinden alındığı, Novi Pazar'ın da "Yenipazar" demek olduğunu ve burada Türk ve Müslümanların yaşadığını yazdılar.

Kısaca, Sırbistan'dan alınan etler, sadece Saffet Sancaklı aracılığıyla Sırbistan'daki Müslümanlardan alınıyormuş. İhtiyacımız yokmuş da yardım olsun diyeymiş(!) Türk hayvancılığı aslında en şahane dönemini yaşıyormuş(!) vs.

Nasıl canhıraş bir savunma değil mi? Yazan AKP'yi savunacağım diye seksen taklayı bir arada atıyor.

Allah kimseye AKP'lilerin bahtını vermesin... bu arkadaşın bol keseden attığını, bizzat Cumhurbaşkanı yalanladı...

Bugünkü Hürriyet'te Hande Fırat imzası ile yayınlanan habere göre, Cumhurbaşkanı uçakta açıklama yapmış ve etin 1500 tonunun Müslüman bölgesinden alındığını söylemiş.

Haberin o bölümü, aynen şöyle:

"(Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Sırbistan’dan gelecek etler besmeleyle kesilmiyor’ açıklaması) Sayın Kılıçdaroğlu besmele konusunda öyle bir hassasiyet göstermişse, bu sevinç verici. Fakat şunu bilmesi lazım. AK Parti hükümeti bu tür alımlarda bunu en ince teferruatına kadar inceler, alımlarını da ona göre yapar. Bir kısmı canlı bir kısmı karkas bir kısmı da löp et. 5 bin ton üzerinden konuştuk, 1500 tonunun da Sırbistan’ın Sancak bölgesine verilmesini teklif ettik. Oradan da alalım ki ekonomik olarak Sancak’ta bir hareketlilik olsun diye düşündük. Kılıçdaroğlu, Sancak’ta kimlerin yaşadığından haberdardır inşallah". 

Bu sözlerden geriye ne kalıyor?

3500 tonluk etin Müslümanlardan alınmadığını bizzat Cumhurbaşkanı teyit etmiş olmuyor mu? Sancak'ı ayırdığına göre, kalan kısımdaki etin kaynağı bilinmiyor. Bir tek Sancak kısmı sarih... Tabi Sancak'taki yetiştiricilerin ve kesimhanelerin kimler tarafından işletildiğini, sadece o bölgede kimlerin yaşadığını bildiğimiz için tahmin etmek durumundayız. Sırp yönetimi, Sancak şartını orada yaşayan Sırplardan et alarak yerine getirebilir. Bu ihtimal her zaman var.

Allah hiç bir insanı, gayretkeş AKP'linin bizzat kendi lideri tarafından yalanlandığı duruma düşürmesin... amin!


Bu arada;

Dünya'da Türk ve Müslümanların yaşadığı ürün alınacak tek yer, Sırbistan'da değil!

Mesela Çin Uygur Müslüman Özerk bölgesi var. Aradan Çin hükümetini çıkarıp, kendi din ve soy kardeşinden alsana ürünü bari ya! Özerk bölge olduğu için nispeten paranın kime gittiğini de bilirsin. Uygur bölgesi sadece bir örnek.. daha neler var... Madem ürün alacaksın bari oralardan al da  bir yardımın olsun!

Sahi, 5000 ton eti Sırbistan'dan niye aldık?

Niye tamamını sadece Saffet Sancaklı'nın memleketinden almadık? Oranın verebileceği et kapasitesi 1500 ton ise, niye kalanını başka bir ülkedeki soydaşlarımızdan almadık?

Asıl sebep neydi de durup dururken Sırbistan'a gidildi ve et alınıp gelindi?


Yorum Gönder

@name x