SURİYE: TÜRK UÇAKLARINI DÜŞÜRÜRÜZ

18 Ocak 2018 Perşembe 16:13

Afrin operasyonuna hazırlanan Türkiye'ye tehdit Suriye'den geldi. Kendi topraklarından Türkiye'ye onca füze atılıp can ve mal kaybı yaşanırken sesi çıkmayan Suriye, olası harekatımızda Türk uçaklarını düşüreceğini açıkladı.

SURİYE: TÜRK UÇAKLARINI DÜŞÜRÜRÜZ
 Suriye başına gelenleri hak ettiğini bir kere daha kanıtladı.

"Kifayetsiz Muhterislik" yapıp, ülkelerinde itin uğursuzun türemesine engel olamayan Suriye, Türkiye'yi "benim topraklarıma müdahale edemezsin" diye tehdit etti. Ucu Türkiye'ye dokunmasa, "ne halleri varsa görsünler" diyeceğiz ama zararı bize oluyor. 

Suriye'den atılan füzelerle, insanlarımız öldü. Amanos dağlarında ne canlarımız gitti!

Suriye'nin bize karışmaya hiç bir hakkı yok.

Oysa Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Türkiye'yi tehdit ediyor!!!

Seni de yazdık Arap efendi! Seni ve efendilerini de yazdık.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, Türkiye'yi tehdit eden açıklamalarda bulundu. Mikdat, "Suriye hava savunma sistemleri, bir saldırı durumunda Türk uçaklarını düşürmeye hazırdır" dedi.

Faysal Mikdat, Suriye devlet televizyonunda yer alan açıklamasında, “Türk ordusunun Afrin’de düzenleyeceği herhangi bir askeri operasyonun, “saldırı nedeni” olarak değerlendirileceği konusunda Türkiye’yi uyarıyoruz” diye konuşurken, “Hava savunma sistemlerimiz bir saldırı durumunda Türk uçaklarını düşürmeye hazırdır” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

@name x