TERÖRE DESTEK VEREN ŞİRKETLER LİSTESİ GERİ ÇEKİLDİ

24 Temmuz 2017 Pazartesi 19:47

Amkara daha önce teröre destekle suçladığı Alman şirketler listesini geri çekti.

TERÖRE DESTEK VEREN ŞİRKETLER LİSTESİ  GERİ ÇEKİLDİ
 Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye'nin ‘teröre destek' verdiği şüphesiyle hazırladığı Alman şirketleri listesini resmen geri çektiğini açıkladı.

Türkiye, Almanya'ya gönderdiği teröre destekle suçlanan 681 şirketlik listeyi "yanlışlıkla gönderdik" denerek geri çekti. Listede, alman otomotiv devi Mercedes de bulunuyordu.

'YANLIŞLIK OLDU'

Alman sözcü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Alman mevkidaşıyla bugün gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Interpol aracılığıyla yollanan listenin 'iletişim sorunu'nundan kaynaklandığını ilettiğini belirtti.

Sputnik'in haberine göre; Plate, "(Soylu) Türk yetkilileri tarafından Türkiye'de veya Almanya'da Alman şirketlerine karşı bir soruşturma olmadığının altını çizdi" dedi.

Sözcü, Türkiye'nin, Alman şirketlerine Türkiye'den soruşturma olmayacağını söylediğini belirtti. Öte yandan Almanya Ekonomi Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye'yle karşılıklı önlemlerin hala incelenmekte olduğunu belirtti.

Üst düzey gerginlik 

Alman vatandaşı aktivisit Peter Steudtner'in Büyükada'da gözaltına alınması ve hangisi olduğu belirtilmeyen 'silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Türkiye-almanya ilişkileri daha önce örneği görülmemiş bir şekilde gerilmişti. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, "Türkiye'ye çok sabır gösterdik, ilişkilere bu şekilde devam edemeyiz" açıklamasını yapmıştı.

(Kaynak: Cumhuriyet)

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Maria Carols 8 ay önce yorumlandı

tanri'nin iyiligine verdigi zararin ifadesini paylasmaya söz veriyorum merhaba, ben maria carols, su anda texas sehiri abd'de yasiyorum. dört çocugu olan bir dulum ve mayis 2015'te maddi duruma kapildim ve faturalarimi ödemek ve yeniden finanse etmek gerekiyordu. çesitli kredi firmalarindan hem özel hem de kurumsal bankalarla kredi aramaya çalistim ama asla basarili olamadim ve çogu banka kredimi reddetti. ancak tanri ona göre, tanri'nin bir kadina, 850,000 abd dolari tutarinda bir kredi veren

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

danny meister 8 ay önce yorumlandı

bölüm kredi lenderenin benim yüklenmesine yönelik benim adim danny meister, abd vatandasi. 4 farkli internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatilmistim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyen ve olumlu sonuç vermeyen çesitli ücret ödemeden bana bir kredi vermeye söz veriyorlar. zor para kazandim kaybettim. bir gün gözlerim gözyaslariyla internette gezinirken, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda yusuf mustafa lojan hizmetleri (yusuf.mustafa09390@gmail.com) adindaki okunakli bir kredi sirketine

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sharon Vivian 8 ay önce yorumlandı

yasamim nasil dönüstürüldügüm üzerine vaat (yusuf.mustafa09390@gmail.com) merhaba arkadaslar!!! benim adim sharon vivian. 2 farkli internet uluslararasi kredi verenden aldatildiktan sonra bana isik veren iyi kredi arttiraninin tanikligini istedim, hepsi bana hiçbir sey getirmeyecek ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan çok miktarda ücret ödemeden bana bir kredi verecegime söz verdiler. zor para kazandim kaybettim ve toplamda 8,000 usd oldu. bir gün, ayni zamanda aldatilmis ve sonunda yusuf mustafa

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Michelle Vick Amerika 8 ay önce yorumlandı

nasil mom benimden ödenecegimin süphesi good day, ismim michelle vick amerika birlesik devletleri vatandasiyim, 4 farkli internet uluslararasi borç vericisi tarafindan aldatildiktan sonra bana isik gösterdi iyi kredi arttirici tanikligini ispatlamak istiyor, hepsi sonra bana bir kredi vermeye söz verdiler. bana hiçbir sey getirmeyen ve hiçbir olumlu sonuç alinamayan bir sürü ücret ödememi sagladi. zor para kazandim kaybettim ve toplam 10.000 abd dolari oldu. bir gün, internet'te tarama yaparken

0 Kişi beğendi.