TSK Donanma Komutanı'nın emeklilik istemini kabul etti

28 Ocak 2013 Pazartesi 12:11

Donanma Komutanı Nusret Güner'in istifasıyla ilgili TSK'dan ilk açıklama geldi. TSK Donanma Komutanı'nın emeklilik isteminin kabul edildiğini bildirdi.

TSK Donanma Komutanı'nın emeklilik istemini kabul etti

 Geçtiğimiz günlerde basında yer alan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'in istifasıyla ilgili TSK'dan ilk açıklama geldi. TSK'nın internet sitesinden yapılan 5 maddelik açıklamada Donanma Komutanı Nusret Güner'in istifasının kabul edildiği belirtildi.

Donanma Komutanı Nusret Güner'in Ağustos 2013 tarihinde yapılacak Yüksek Askeri Şura toplantısında Deniz Kuvvetleri Komutanı olması bekleniyordu.

İşte TSK'dan yapılan o açıklama:

"Devletimizin stratejik, yüce milletimizin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri; teşkilatımız ile ilgili konuların tarafımızdan medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren her konu, yasal platformlarda ve ikili resmî görüşmelerde ilgili ve sorumlu makamlarla paylaşılmaktadır.

Bu nedenle, sadece yüce milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalar yapılmaktadır.

Son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanımızın emeklilik istemi kabul edilmiştir.

Bu bağlamda, silah arkadaşımıza; uzun yıllar başarı ve özveri ile yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor; kendisine ve aile bireylerine yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz."

Yorum Gönder

@name x