ÜLKÜCÜLERİN İŞKENCE VE HÜCRE GÜNLERİ

18 Mayıs 2017 Perşembe 18:38

O işkence günlerini anlatan bir yazı...

ÜLKÜCÜLERİN  İŞKENCE VE HÜCRE GÜNLERİ
 İKİ GÜNDÜR CANLI ŞAHİDİ OLDUĞUM ŞEHİT BABALARINDAN BURUK VE ACI ANILARI PAYLAŞIP, SİTEM EDİP, UNUTTURMAK İSTEMEDİM!

BUGÜN DE YÜREĞİMİ YAKAN İŞKENCE VE HÜCREYİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.

BİR İDAMLIK AYDIN VARDI. DARBE OLDU, BİR AKŞAM ASKERİ CEMSELER GELDİ, 24 SAAT ÖNÜNDE İKİ ASKERİN BEKLEDİĞİ EV BASILDI, HER YER TALAN. NEREYE GİTTİĞİ BELLİ OLMASIN DİYE, O GECE 5 ASKERİ BİRLİK DOLAŞTIRILDI.

45 GÜN SONRA HARBİYE ASKERİ MÜZE BODRUMUNDAN YILMA VE ORHAN BAŞKANLA BERABER 3 KİŞİ KANLAR İÇİNDE VE KOMA HALİNDE HAYDARPAŞA GATA'YA GELDİLER. İZLERİ KAPANAMAYAN TEDAVİ SADECE BEDENDE DEĞİL, RAHMETLİ AYHAN SONGAR HOCAMIZIN TEDAVİ ETTİĞİ BEYİNDE DE İDİ.

BİR YEMİNİNE SADIK KAHRAMAN DOKTOR ADI GİBİ MUZAFFER YILDIZ İŞKENCE RAPORUNU, SONUCUNU DÜŞÜNMEDEN VERDİ. BU ARADA BİR DE YİNE İÇERİ GİRİP, GERİ ÇEKİLİP, HEMEN ÇIKIP ÇOK BÜYÜK(!) ADAM OLAN BİR CÜRÜMÜN OKUMASI İLE KATİL DARBE SAVCISI NURETTİN SOYER HEPSİNİ MAMAK'TA HÜCREYE KOYDU. FİLİSTİN ASKISINDAN SEBEP KOLTUK DEĞNEKLİ AYDIN'IN HARBİYE'DE Kİ FIÇI İÇİ ELEKTRİKLİ SOĞUK SUDAN BRONŞİTİ, MAMAK HÜCREDE ASTIMA ÇEVİRMİŞ, O GÜNE KADAR HİÇ SİGARA İÇMEYEN KİŞİ TİRYAKİ OLMUŞ VE SONUNDA AKCİĞERLER İFLAS ETMİŞTİ.

TAŞ MEDRESENİN MANEVİ AVUKATI HALİM ŞAHİNOĞLU'NUN TARİFİ İLE BİRDE SEMA YENGEMİZ VARDI, "BEN BU ZAMANA KADAR, KARŞISINDA KONUŞAMADIĞIMIZ CEZAEVİ KOMUTANI VE SAVCISINA BAĞIRIP, SESİ CEZAEVİNİ TİTRETEN BİR DELİKANLI KADIN GÖRMEDİM, KENDİSİNDEN HEP KORKTULAR" DERDİ. DAHA ACISI, İÇERİ GİRMEDEN ÖNCE EVLENMİŞ, TAHLİYE OLUNCA DOĞRU ASKERLİK VAZİFESİNE ALINAN AYDIN, ADINI BAŞBUĞUN AFŞIN DİYE KOYDUĞU OĞLUNU ANCAK 4 YAŞINDA GÖRÜP, KOKLADI, O ÇOCUK ŞİMDİ 37 YAŞINDA BİR ALİM! VE BİR DAHA DA ÇOCUĞU OLMADI!

BU ARADA BAŞBUĞUMA VE AYDIN DAHİL ÇOK KİŞİYE EMEĞİ GEÇEN DR. 
Selim Kaptanoğlu'NU ANMADAN GEÇEMEYİZ. DAVA ARKADAŞLARININ HEPSİ BAKAN VE MİLLETVEKİLİ OLAN AYDIN İSE CİĞERLERİ İFLAS ETTİREN ASTIM İLE ANCAK BURHANİYE'DE 65 YAŞINA KADAR YAŞAYIP, HAYATA BAŞINDA KURAN OKUNURKEN GÖZLERİNDEN YAŞLAR GELİP YUMDU.

ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN. EL FATİHA.

(Alıntı)Yorum Gönder

@name x