VATANA İHANET EDENLER İÇİN MHP HAREKETE GEÇİYOR !

11 Haziran 2015 Perşembe 15:35

CHP’li Fikri Sağlar’dan sonra MHP de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’li eski Bakanların Yüce Divan’da yargılanması için düğmeye bastı.

VATANA İHANET EDENLER İÇİN MHP HAREKETE GEÇİYOR !

 MHP, Meclis açıldıktan sonra başta Erdoğan olmak üzere yolsuzluğa adı karışan eski Bakanlar hakkında soruşturma ve araştırma önergeleri verecek.

14 AYRI ÖNERGE

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada ‘’ 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu, Oslo-İmralı görüşmeleri, Adana-Hatay’da durdurulan MİT tırları, Uludere olayı, Ege ve Akdeniz’deki 16 adanın Yunanistan’a kaptırılması ile Süleyman Şah Türbesi’nin nakli’’ gibi 14 ayrı konuda soruşturma ve araştırma komisyonu kurulmasını talep edeceklerini ifade etti.

VATANA İHANET

Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil sorumlu hükümet üyelerinin ‘’Vatana ihanet ve yolsuzluk konusunda Yüce Divan’da yargılanıp hesap vermesi gerektiğini’’ savunan Halaçoğlu, “Genel Başkanımızın dediği gibi ‘hesaplaşmadan helalleşme olmaz. Önce Yüce Divan’a çıkıp yargılansınlar aklanırlarsa helalleşiriz” dedi.

BAKANLAR YARGILANACAK

İlk iş olarak 24. yasama döneminde AKP’nin sayısal çoğunluğu ile Yüce Divan’a gitmekten kurtarılan eski Bakanlar; Muammer Güler, Egemen Bağış, Zafer Çağlayan ile Erdoğan Bayraktar hakkında yeniden soruşturma komisyonu kurulmasını isteyeceklerini kaydeden Halaçoğlu, “13 yıllık karanlık bilançonun hesabını vermeden kurtulamayacaklar” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x