Vural: ‘Serap PKK ile mi çatıştı?’

24 Nisan 2013 Çarşamba 18:37

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, PKK'lılara aktivist diyenleri eleştirdi, TSK'nın çekileceği alanların PKK ve KCK'ya bırakıldığını öne sürdü.

Vural: ‘Serap PKK ile mi çatıştı?'

 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “PKK’lı teröristlere aktivist diyenler, ey yüzsüzler, Serap mı çatışıyordu PKK ile? Güngören’de, Kumrular’da, Diyarbakır’da bombalanan insanlar mı çatışıyordu? TSK’nın çekilmekte olduğu alan PKK ve KCK’ya bırakılmaktadır. PKK’nın hayali, AKP sayesinde gerçekleşti. Bu zihniyet, Çanakkale’de, ‘keşke geçilir deseydik ölmeselerdi’ diyecek zihniyettir” dedi.

TBMM’de bir basın toplantısı yapan Vural, Hükümetin siyasi direktifleri ve talimatlarının Anayasa ve kanunlara aykırı olduğunu savunarak, terörle mücadeleden vazgeçildiğini iddia etti. TSK’nin terör örgütünün bulunduğu bölgelerden geri çekildiğini dile getiren Vural, “Terörle mücadele yoksa, zaten problem yok demektir. TSK’nın çekilmekte olduğu alan PKK ve KCK’ya bırakılmaktadır. PKK’nın 400 km’yi kontrol ettiği iddiasına ‘yalan’ diyen Başbakan, PKK’nın bu hayalini gerçekleştirdi. PKK’nın hayali, AKP sayesinde gerçekleşti” diye konuştu. “Gerilllayı büyüteceğiz diyen PKK’ya alan hakimiyeti sağlandı” diyen Vural, “İmralı tutanaklarında tek taraflı çekilme olmayacak diyor. Erdoğan, PKK’yı koruma kollama görevini TSK’yı çekmekle yaptı. TSK’nın çekilmesi PKK’ya verilen tavizlerin sonucudur. Başbakan milletle dalga geçiyor. PKK çekilmiyor, TSK çekiliyor” şeklinde konuştu.

AKP’nin PKK’yı terör örgütü saymadığını savunan Vural, “TSK bir yıl önce terörün baharda artacağını düşünürerek sınırlara sevkiyat yaparken 1 yıl sonra bu kez PKK’nın faaliyetleri için geri çekiliyor. Erdoğan teslimiyet belgesini PKK’yla imzaladı. TSK’ya ricat emri vermekte ve terörle mücadele yapmamasını temine yönelik adımlar atılmaktadır” dedi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin PKK ‘lı teröristleri “aktivist” olarak adlandırmasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Vural, “Şu utanmazlığa bakın. Avrupa, demokrasi, insan hakları diye düzmece belgeler düzenliyor. Utanmadan aktivist deniyor. Avrupa nezdinde girişimde bulunulmalı ve PKK’nın terör örgütü olduğu notayla ifade edilmelidir. PKK, Avrupa’nın emperyalist amaçları için taşerondu. Şimdi AKP gibi AKPM de sahip çıkıyor. AKP’nin attığı adımlar, Avrupa’da karşılık buluyor. ‘Aktivist’ diyenler, insanlığın yüz karasıdır. Medeniyetin yüz karasıdır. Terör örgütü demeyenler, batsın sizin bu anlayışınız” diye konuştu.

Vural, şöyle devam etti:

“Ey yüzsüzler, bu raporu yazanlar; Serap mı çatışıyordu PKK ile? Güngören’de, Kumrular’da, Diyarbakır’da bombalanan insanlar mı çatışıyordu? Türkiye Cumhuriyeti PKK maşasıyla emperyalistlerin hedefi haline gelmiştir. Uluslararası komplonun tezgahına düştü. Recep Tayyip Erdoğan ve kılavuzları Türkiye Cumhuriyeti’ni örümcek ağına düşürdü. Dün Başbakan TBMM kürsüsünden ‘eğer kabul etmezsek şehitler devam eder’ diye tehdit ediyor. Şehit istismarını, kirli pis pazarlıkların aracı ve zarfı haline getiriyor. Teslimiyetin meşrulaştırıldığını Meclis kürsüsünde söylüyor. Başbakan, PKK silahı üzerinden milleti tehdidine devam ediyor. Terör örgütü silahıyla kendi milletini tehdit eden bir Başbakan var mıdır? Şehit kanları ellerine bulaşmışken siyaset yapmalarına göz yummak hangi vicdana, ahlaka,hukuka sığar? Şehit katilleri elini kolunu sallayarak gezerken, şehitlerin ruhu incinmeyecek mi? Taşları bağlayıp, ipleri salmak mıdır çözümün? PKK’nın sözleriyle millete hakaret etmek çözüm müdür? Bu zihniyet, Çanakkale’de, ‘keşke geçilir deseydik ölmeselerdi’ diyecek zihniyettir.

Evirme, çevirme, PKK ile yaptığın anlaşmalar nedir? Çık onları açıkla. Devlet terörle mücadele ederken senden başka akıllı çıkmadı, dahiyane formül mü buldun müzakere edelim diyerek. Birliği, barışı Anayasa’dan Türk’lüğü çıkararak mı, Kürdistan’ı kurdurarak mı, milleti bölerek, ırkçılık yaparak mı sağlayacaksın? PKK ile helalleşerek mi sağlayacaksn? Öcalan’a miting düzenleterek mi ay yıldızlı bayrağın şerefini sağlayacaksın?”

MHP’li Vural, PKK Terör örgütü tarafından öldürülen çocukların fotoğraflarını göstererek; “Bu çocuklar kimin? Bunları unutuyoruz. Aklayın PKK’yı. Kim katletti bunları? Burada kardeş kardeşi mi vurdu” şeklinde konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında, Bursa mitingi nedeniyle soruşturma açıldığını söyleyen Vural, “Recep Tayyip Erdoğan ‘yargı ne iş yapar merak ediyorum’ demişti. Bursa mitingine katılanları teröristlerle aynı kefeye koyan Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi üzerine soruşturma açıldı. 21 Mart’ta Nevruz’da yapılan suç değil mi? Nerede cumhuriyet savcıları? Cumhuriyet’i koruyacak savcılar nerede?” dedi.

Başbakan’ın 7. Küresel Sahtecilik ve Korsanla Mücadele Kongresi’ne katıldığını hatırlatan Vural, “Çok önemli bir kongre. Biz de mücadele etmek istiyoruz. Meclis’te zimmet, sahtecilik fezlekesi var Recep Tayyip Erdoğan hakkında. Mücadele edeceksek buradan başlayalım. Piyasada çok Erdoğan var mücadele etmek lazım. ‘Kaç Erdoğan’ videosu yasaklanmıştı. Hazır kongre düzenlenmiş. Bizim bir Başbakan var ama, kaç Erdoğan var bulup getirsinler” diye konuştu.

Vural, Kandil’de PKK’nın yol haritası ile ilgili basın toplantısı yapılacağına ilişkin bir soruyu; “AKP’nin çözüm ortaklarıyla ne yaptıklarını Başbakan’a sorun. Sürecin ne olduğunu ve çözümü anlatmasını istiyoruz. PKK endeksli politika, AKP güdümünde umut tablosu olarak ileri sürülüyor. Türk milletinin PKK terör örgütüne vereceği hiçbir taviz yoktur. AKP ve PKK arasındaki seçim işbirliğidir, amaç terörü bitirmek değildir. Amaç sonunda Öcalan’a af getirmektir. PKK süreci araç olarak kullanıyor ve realize edilmesine göre, silahı elinde tutmaya devam edecektir” şeklinde cevapladı.

Silahlı kuvvetlerin yer değiştirmesi sırasında PKK ile karşılaşmasının istenmediği üzerine bir soruya karşılık ise Vural “TSK, PKK ile karşılaşmamak için çekiliyorsa bu, tüyler ürpertici ve utanç vericidir. Silahlarıyla birlikte kendileri de yerin dibine girsin” sözleriyle cevapladı.(ANKA)

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x