YPG(PKK)'YA DESTEK İÇİN MENBİÇ'E ASKER GÖNDERECEKMİŞ!

30 Mart 2018 Cuma 11:27

Büyük ihtimalle Fransa, Antep'te, Maraş'ta v.s. yediği tokatları unuttu. Ya da 100 yıllık aralıklarla bir güzel dayak istiyor canı! Menbiç'e asker gönderecekmiş.

YPG(PKK)'YA DESTEK İÇİN MENBİÇ'E ASKER GÖNDERECEKMİŞ!
 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Kürtlere destek garantisi verdik" açıklamasında bulundu. Buna göre Macron, "DSG Türkiye arasında arabulucu olabiliriz. Fransa ABD ile anlaştı, Menbiç'e asker gönderecek" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ofisinden yapılan açıklamada, "YPG dahil Kürt yetkililere Suriye'nin kuzeyinde istikrar sağlanması için destek sözü verdik. DSG ve Türkiye arasında arabulucu olabiliriz. Fransa ABD ile anlaştı, Menbiç'e asker gönderecek" ifadeleri yer aldı.


MENBİÇ SİNYALİ

Heyet tarafından Macron'a Suriye'nin kuzeyindeki insani durum hakkında bilgi verildiği kaydedilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Macron'un ise "DSG'nin Fransa'nın da içinde olduğu uluslararası koalisyonla beraber terör örgütü IŞİD'e karşı mücadelede önemli bir rol oynadığını" söylediği aktarıldı.

Fransız Le Parisien gazetesinin haberine göre de Macron, Suriyeli Kürt heyetine Fransız güçlerinin Menbiç'e hızla konuşlandırılabileceğinin garantisini verdi.

Fransa'nın 'Menbiç'e asker gönderme' sinyali, ABD'nin Suriye'den çekileceğini ilan etmesinden hemen sonra geldi.

(Kaynak: Sputnik)

Yorum Gönder

@name x