Yunanlılar hamile mülteciyi dövüp parasını gaspetti

04 Mart 2020 Çarşamba 10:12

İdlib meselesi sonrası Türkiye'nin sınır kapılarını açması sonrasında Yunanistan'a geçen 6 aylık hamile kadın, Yunanlılar tarafından darp edildi.

Yunanlılar hamile mülteciyi dövüp parasını gaspetti

 Afganistan uyruklu Sadık Muhammedi (31) ve 6 aylık hamile eşi Zehra Caferi (30) 3 çocuğu ve eşinin kardeşiyle birlikte 2 gün önce Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçti.

Yunanlılar hamile mülteciyi dövüp parasını gaspetti

PARALARINA EL KOYDULAR

Sınırı geçince Yunan askerlerince gözaltına alınarak paralarına ve cep telefonlarına el konulan Afgan aile, Türkiye’ye yollandı. Parasız ve kıyafetsiz ortada kalan Afgan aile daha sonra Edirne üzerinden Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine dönmek zorunda kaldı.

BİR İNŞAATA SIĞINDILAR

Yeşil Liman koyunda yapım aşamasındaki bir inşaata sığınan aile, penceresiz ve kapısız inşaatta kalıyor. Yemeğe ve içmeye bir şeyleri olmadıkları gibi aynı zamanda kalacak bir yerleri de olmayan aileye sağlık ekipleri sahip çıktı. Afgan aileye gıda ve battaniye yardımı yapıldı.

HASTANEYE KALDIRILDI 

Gıda ve battaniye yardımının ardından Afgan ailenin durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. İnşaata gelen sağlık ekipleri, 6 aylık hamile Zehra Caferi’yi sağlık kontrolünden geçirdi. Burada yapılan kontrollerin ardından hamile kadın kontrol amaçlı olarak Ayvacık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x