ADÜ öğrencileri kısa film yarışmasında finale kaldı

26 Şubat 2015 Perşembe 10:59

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencileri, Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması’nda, “Bize Dönüşüm” adlı kısa filmle finale kaldı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Çevre...

ADÜ öğrencileri kısa film yarışmasında finale kaldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencileri, Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması’nda, “Bize Dönüşüm” adlı kısa filmle finale kaldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Çevre Vakfı ve NTV’nin birlikte düzenlediği yarışmaya katılan ADÜ’lü gençler, çekimleri İzmir’in Ödemiş ilçesinde tamamlanan kısa filmle ön elemeyi geçti. Film, 15 Mart 2015’te Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek final gecesinde, en iyi film olmak için yarışacak. ADÜ’lü gençler, filmde çevre bilinci ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya mesajı veriyor.

Çevre bilinci aşılanmış üniversite gençliğinin yetişmesine katkı sağlamak, üniversite öğrencilerinin sinema sektörüne katılımını arttırmak ve dünyayı tehdit eden çevre meselelerine dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması’nın jürisinde Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal, Hakkı Ergök, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk yer alıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x