Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu Uşak’ta sahne aldı

28 Mart 2013 Perşembe 10:18

Uşak Üniversitesi'nin evsahipliğinde, Uluslararası Azerbaycan Medeniyet Dil Tarih Araştırma Merkezi’nin destekleriyle 130 yıllık geçmişi bulunan Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu tarafından “Anıtın Destanı” isimli oyun sahnelendi.Atatürk...

Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu Uşak'ta sahne aldı

Uşak Üniversitesi'nin evsahipliğinde, Uluslararası Azerbaycan Medeniyet Dil Tarih Araştırma Merkezi’nin destekleriyle 130 yıllık geçmişi bulunan Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu tarafından “Anıtın Destanı” isimli oyun sahnelendi.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki oyunu Vali Mehmet Ufuk Erden ve eşi Yeşim Erden, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, öğretim üyeleri ve öğrenciler seyretti. Yaklaşık 2 saatlik oyunda, 1915 ile 1992 arasında Ermenilerin savunmasız, silahsız ve korunmasız Müslüman Türk halkını katletmesi anlatılıyor. Oyundan sonra Vali Erden, Kıdemli Albay Kömürcü ve Rektör Çelik, oyunculara plaket ve hediye takdim etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x