Eğitim-İş’ten ‘Sansür’ konulu öykü yarışması

08 Nisan 2015 Çarşamba 11:23

Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş), Türk edebiyatına yeni kalemler kazandırmak amacıyla 10. kuruluş yıl dönümü nedeniyle ‘Sansür’ konulu öykü yarışması düzenledi. 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti...

Eğitim-İş'ten ‘Sansür' konulu öykü yarışması

Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş), Türk edebiyatına yeni kalemler kazandırmak amacıyla 10. kuruluş yıl dönümü nedeniyle ‘Sansür’ konulu öykü yarışması düzenledi.

18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açık olan yarışmanın son katılım tarihi 1 Haziran 2015 olarak belirlendi. En fazla 800 sözcükten oluşması istenen öykü yarışmasının yarışmasının ödül töreni Eğitim-İş’in 10. yılını kutlayacağı 17 Ekim 2015 tarihinde yapılacak.
Katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması şartı aranan yarışmaya, katılımcılar birereserle başvurabilecek.

Muzaffer İzgü, Osman Şahin, Öner Yağcı, Talat Avcı ve Hasan Cüneyt Bozkurt’tan oluşan seçici kurulun ödüle layık gördüğü birinci esere 2000 TL, ikinci esere 1000 TL, üçüncü esere ise 500 TL verilecek. İlk üçte yer alan eserlerin dışında her yıl bir edebiyatçının anısına, o kişinin kitaplarından oluşan özendirme ödülü verilecek. Bu yıl belirlenen isim ise Yaşar Kemal.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x