Geleneksel Japon kağıt tiyatrosu Batman’da gösteri yaptı

16 Mart 2013 Cumartesi 13:41

Geleneksel Japon Kağıt Tiyatrosu Türkiye’de ilk defa Batman'da sahneye çıktı. DOSEM (Down Sendromlu Melekler) yararına Batman'a gelen Japon tiyatrocular Yeni Kültür Merkezi'nde beğeni ile izlendi.Gösterilen ilgi karşında mutluluklarını...

Geleneksel Japon kağıt tiyatrosu Batman'da gösteri yaptı

Geleneksel Japon Kağıt Tiyatrosu Türkiye’de ilk defa Batman'da sahneye çıktı. DOSEM (Down Sendromlu Melekler) yararına Batman'a gelen Japon tiyatrocular Yeni Kültür Merkezi'nde beğeni ile izlendi.

Gösterilen ilgi karşında mutluluklarını dile getiren Japon oyuncular Batman’da bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını belirtti.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran ise “Bu gösteriyi yapanları uzaktaki yakınlarımız olarak kabul ediyoruz. Sadece Batman’da bu gösteriyi yapmaları ayrıca sevindirici bir olay. Her ne kadar söylediklerini anlamasak da sevgi dilini kullandıkları için çocuklar çok eğlendiler. Kendilerini İlimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Down Sendromlu melekler bizler için çok önemli onları çok seviyoruz.” dedi

İl Kültür ve Turizm Müdürü Başaran’ın oyunculara plaket ve Batman tanıtım materyallerini takdim etmesiyle program sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x