Hamamönü Sanat Galerisi gravür sergisine ev sahipliği yapıyor

19 Aralık 2012 Çarşamba 13:05

Altındağ Belediyesi Sanat Galerisi, Nurcan ve Mehmet Canlı’nın Filografi, Rölyef, Gravür, Ebru ve Kaati eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Hamamönü Sanat Sokağı içerisindeki sanat galerisinde, 5 ayrı dalda yaklaşık...

Hamamönü Sanat Galerisi gravür sergisine ev sahipliği yapıyor

Altındağ Belediyesi Sanat Galerisi, Nurcan ve Mehmet Canlı’nın Filografi, Rölyef, Gravür, Ebru ve Kaati eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Hamamönü Sanat Sokağı içerisindeki sanat galerisinde, 5 ayrı dalda yaklaşık 80 eser görücüye çıktı.

El emeği göz nuru eserlerini sanatseverlerle buluşturdukları için heyecanlı olduklarını dile getiren Nurcan ve Mehmet Canlı çifti, Osmanlı döneminde terapi amaçlı kullanılan çivi ve tellerle yapılan filografi ürünleri ile üç boyutlu kağıt rölyeflerin ziyaretçilerden büyük ilgi gördüğünü belirtti. Yaklaşık 10 yıldır el sanatları ile iç içe olduklarını belirten Mehmet Canlı, “Öğretmenliğim zamanında bir hobi olarak başladığım el sanatları, emekliliğimden sonra mesleğim haline geldi. Şimdi atölyemizde öğrencilerimiz var.” dedi. Hamamönü Sanat Galerisi’nde sergilenmeye devam eden sergi, 27 Aralık tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Yorum Gönder

@name x