Kahraman Tazeoğlu'na 'Korsan kitap' şoku

10 Ocak 2013 Perşembe 14:02

Yazar ve şair Kahraman Tazeoğlu, son kitabı 'Kıyısızlar'ın Adana’da yapılan imza gününde korsan kitap şoku yaşadı. Optimum Outlet Adana AVM'deki Ada Kitap ve Müzik Evi'nde yoğun bir hayran kitlesiyle karşılaşan Tazeoğlu, bunun mutluluğunu...

Kahraman Tazeoğlu'na 'Korsan kitap' şoku

Yazar ve şair Kahraman Tazeoğlu, son kitabı 'Kıyısızlar'ın Adana’da yapılan imza gününde korsan kitap şoku yaşadı.

Optimum Outlet Adana AVM'deki Ada Kitap ve Müzik Evi'nde yoğun bir hayran kitlesiyle karşılaşan Tazeoğlu, bunun mutluluğunu yaşarken, imza için gelen kitaplardan birinin korsan olduğunu göründe şaşırdı. Tazeoğlu, kitaplarını imzalarken bir tane korsan baskı ile karşılaştı. Kitabının korsan baskısı ile gerçek baskısını ayırt etmenin çok zor olduğunu söyleyen Tazeoğlu, “Nasıl bu kadar çabuk çıktı, anlayamıyorum.” dedi. Tazeoğlu, kitapların orijinal baskı diye satıldığını, bu yüzden asla okurları suçlamadığını söyledi. Tazeoğlu, “Ancak, emeğe, sanata ve sanatçıya saygı duyanlar kitabın korsan mı yoksa orijinal mi olduğunu iyi irdeliyor. Bu da bizim açımızdan sevindirici. Okurlarımdan ricam bu konuda duyarlı olsunlar.” diye konuştu.
Ada Kitap ve Müzik Evi’nin davetlisi olarak Adana’ya gelen Tazeoğlu’na, Optimum’daki etkinlikte okurları da yoğun ilgi gösterdi, uzun kuyruklar oluşturdu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x