‘Kayıp Zarf’ isimli çocuk romanı okuyucuyla buluştu

26 Şubat 2015 Perşembe 12:57

Büyükşehirden kasabaya dönen bir çocuğun yaşadığı maceraları anlatan ‘Kayıp Zarf’ isimli çocuk romanı, Mum Yayınları’nın ‘Gençlik Serisi’nden çıktı.Bir grup arkadaşın dostluk, kardeşlik, dayanışma duyguları etrafında...

‘Kayıp Zarf' isimli çocuk romanı okuyucuyla buluştu

Büyükşehirden kasabaya dönen bir çocuğun yaşadığı maceraları anlatan ‘Kayıp Zarf’ isimli çocuk romanı, Mum Yayınları’nın ‘Gençlik Serisi’nden çıktı.

Bir grup arkadaşın dostluk, kardeşlik, dayanışma duyguları etrafında şekillenen maceralarını anlatan roman 136 sayfadan oluşuyor. İstanbul’dan Ege’nin küçük bir kasabasına dönüş yapmak zorunda kalan aile, yaşadığı ekonomik sıkıntılara rağmen alın terleriyle geçimlerini sağlamanın uğraşını vermektedir. Ancak bazı söylentiler ailenin huzurunu kaçırır. Kahramanımız bir yandan kardeşleriyle kasabaya uyum sağlamaya çalışırken diğer yandan ailesinin karşı karşıya olduğu bu sorunla da baş etmek zorundadır.

'Kayıp Zarf' isimli üçüncü kitabıyla okuyucuyla buluşan gazeteci Recep Avcu’nun daha önce de ‘Salyangoz Savaşları’ (2009-Çise) ve ‘Hayaldeki Zirve’ (2014-Zambak) isimli çocuk romanları yayınlanmıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x