KÂBE'NİN İÇİMİZİ SIZLATAN FOTOĞRAFI

28 Haziran 2017 Çarşamba 02:16

Sabri Şenel, Kâbe'nin çevresindeki kapitalist çirkinlik abidelerini ve bu kültürün inanca ait değerlerimizi nasıl gölgede bıraktıklarını yazdı.

KÂBE'NİN İÇİMİZİ SIZLATAN FOTOĞRAFI
 Tüm zamanlarda Mekke'nin en ihtişamlı binası Kabe olmalı. Zira orası Allahın evlerinin evidir.

Hiç bir bina ve fani Allahın evine tepeden bakamaz. Kâbe'ye tepeden bakan kapitalist sistemin çirkin abideleri ülkemizde Camilere tepeden bakan devasa betonkondulara dòndü. Dün en heybetli yapılar Camilerken, bugün maalesef haram imar rantının sembolü koca koca betonkondulardır... Vatandaşın kendi gücüyle gecekondusu kurduğu gecekondu mahallelerinde hiç bir zaman yapılan binalar Camileri geçmedi. Hatta vatandaşlar yerleşim yerinin en güzel yerini Cami yaptı... Yerel ve genel muktedirler ise, kitabina uydurup yeni eski tüm muhitlerde adeta yeri yaran ve göğü delen inşa ettikleri betonkondulara bakarak mağrurlanan bir bina dönemi yaşatıyorlar.

Özetle fakir çaresiz kendi konut sorununu gecekondu yaparak çözen varoşların(!) en heybetli binası Cami Okul kapitalistlerin ise devasa heybetli çok çirkin betonkondulardır. Bu Mekke de olsa fark etmez. Medine'nin köylerinde fakir Araplar da bu durumdadır Bu neye alamettir.?

Sabri Şenel

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muammer kılıç 1 yıl önce yorumlandı

"Bina ve zina" kıyamet alameti değilmi?..

0 Kişi beğendi.