"Levent Üzümcü, Şehir Tiyatroları’ndan ihraç istemiyle disipline sevk edildi"

08 Mayıs 2015 Cuma 11:31

Sendika.org'un haberine göre, muhalif görüşleri ile bilinen İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Levent Üzümcü, tiyatrodan ihracı ve memurluk haklarının feshi istemiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk...

Sendika.org'un haberine göre, muhalif görüşleri ile bilinen İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Levent Üzümcü, tiyatrodan ihracı ve memurluk haklarının feshi istemiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

2013 Sosyalist Enternasyonal’de yaptığı konuşma, sosyal medyadaki paylaşımları ve basına verdiği demeçlerin tamamı bir rapor haline getirilen Üzümcü, 2014 yılında İBB Teftiş Kurulu’na savunmaya çağrılmıştı. sendika.org’da yer alan habere göre bu dosya 2015 yılının Mart ayında, Üzümcü’nün ihracı ve memurluk haklarının feshi istemiyle İBB Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Üzümcü, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, “Arkadaşlar, beni Şehir Tiyatrosundan atma teşebbüsü tamamen hukuksuzdur (zaten ne beklenirdi ki kendilerinden başka?) takmayın” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x