Side Belediyesi, EFA kapsamında yaptığı festival hazırlık çalışmasına başladı

16 Ocak 2013 Çarşamba 17:10

Antalya Side Belediyesi, bu sene 13'üncüsünü gerçekleştirecek olan Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'nin çalışmasına başladı. Dönemin kültür bakanı İstemihan Talay'ın öncülüğünde 13 yıl önce Side Antik Tiyatro'da...

Side Belediyesi, EFA kapsamında yaptığı festival hazırlık çalışmasına başladı

Antalya Side Belediyesi, bu sene 13'üncüsünü gerçekleştirecek olan Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'nin çalışmasına başladı. Dönemin kültür bakanı İstemihan Talay'ın öncülüğünde 13 yıl önce Side Antik Tiyatro'da başlayan festival, 3 yıldır Avrupa Festivaller Birliği (EFA) kapsamında yapılıyor. Festivalin sanat yönetmeliğini ise Remzi Buharalı yapıyor.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, bu sene 13'üncüsünü yapacak oldukları kültür ve sanat festivalinin hazırlık çalışmalarına başladıklarını söyledi. Festival hazırlık çalışmalarını Remzi Buharalı'nın yaptığını belirten Uçar, bu yılda dünyaca müzik adamlarını Side Antik Tiyatro ve Apollon Tapınağı'nda verecekleri konser ve halk danslarıyla Side'nin ismini kültür ve sanatın diliyle dünyaya duyuracaklarını kaydetti. Uçar, "Bilindiği üzere 3 yıldır EFA kapsamında yapıyoruz. EFA kapsamında Avrupa ülkelerinde 10 festival var. Bir ayın üzerinde süren festivale tatile gelen ve yerleşik yaşayan yabancılar yoğun ilgi gösteriyor. Side kültür ve sanat etkinliğinde ülkemizin sesini festivalle dünyaya duyuruyor. Geçmişin kültür mirası mekanlarda sanatın evrensel diliyle dünyaya barış ve sevgi mesajı sunuyoruz. " diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x