Tarihi zenginliği artık tek adreste

12 Eylül 2019 Perşembe 11:36

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerinin sosyal medya hesapları ve web siteleri, "https://turkishmuseums.com" sayfasında buluşturuldu.

Tarihi zenginliği artık tek adreste

 Kültür turizmi alanındaki potansiyelden daha fazla faydalanmak, turizm sektöründe müze turizminin payını artırmak, müze ziyaret oranlarını ve müze turizmi gelirlerini yükseltmek, turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılmasına katkı sağlamak için çalışmalar sürdürülüyor.

Bunun için, Türkiye'deki müzeleri marka haline getirebilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerinin kendi yönettikleri sosyal medya hesapları ve web siteleri, "Turkish Museums" çatısı altında buluşturuldu.

Türkiye'nin müzelerini keşfetmek için tıklayınız

Ortak ağ, sosyal ve dijital medyadaki müze tanıtımı iletişim stratejisinin belirlenmesinin ardından oluşturuldu. Sitede, ilgi çekici paylaşımların yanı sıra Türkiye'deki müze ve ören yerlerine ilişkin fotoğraf ve videolara da yer veriliyor.

Müzelerin tanıtımı için çekilen 9 kısa video ve nadide eserlere ait fotoğraflar Facebook, Instagram, Youtube, Twitter ve Tripadvisor hesaplarından takipçilerin beğenisine sunuluyor. 15 müze hakkında da yeni videolar çekiliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x