Türkiye okuma şampiyonu öğrenci, ilk romanını yazdı

03 Ocak 2013 Perşembe 17:10

Türkiye’de üst üste iki yıldır en çok kitap okuyan öğrenci unvanını alan Şefika Güney, yazdığı "Melis" adlı ilk romanını Muğla Valisi Fatih Şahin’e takdim etti. Muğla Türdü 100. Yıl İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi...

Türkiye okuma şampiyonu öğrenci, ilk romanını yazdı

Türkiye’de üst üste iki yıldır en çok kitap okuyan öğrenci unvanını alan Şefika Güney, yazdığı "Melis" adlı ilk romanını Muğla Valisi Fatih Şahin’e takdim etti. Muğla Türdü 100. Yıl İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olan Güney, 2011 yılında 285 kitap okuyarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün elinden ödül almıştı. Geçen yıl da 335 taneyle yine en fazla kitap okuyan öğrenci oldu, ödülünü ise Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan aldı.

Şefika Güney, her fırsatta kitap okumanın yanısıra Hayrünnisa Gül'ün tavsiyelerine uyarak iki yıldan beri her gün yazmaya başladığını, ilk romanının piyasaya çıkmasından dolayı da çok heyecanlı ve sevinçli olduğunu söyledi. Devamlı okumanın, gelişiminin yanısıra derslerini de olumlu etkilediğini belirterek, bütün öğrencilerin okumaya yeteri kadar zamanı ayırmasını tavsiye etti. Güney, önümüzdeki dönemde hikayeler yazmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x