ÜNLÜ RESSAM İMZA YERİNE PARMAK İZİNİ KULLANIYOR

01 Kasım 2021 Pazartesi 09:50

“Her zaman, İçimdeki duygularımı, tuvalime yansıttım. Sevincimi, tasamı, tüm düşüncelerimi, insanlığın ve dünyanın hallerini, doğayı mistik duygularımı, Allah’ın en güzel mucizeleri olarak gördüğüm çiçekleri, kelebekleri şifalı bitkileri, karmakarışık ve hep değişken duyguları, düşünceleri fikirleri, Yaradana olan derin aşkımı, en sahici, en çıkarsız ve yalın haliyle resmediyorum” dedi.

ÜNLÜ RESSAM İMZA YERİNE PARMAK İZİNİ KULLANIYOR


Ünlü 
Ressam Selda İnci’nin 16. Kişisel sergisi İçimden Yansımalar              3-7 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’ndeII. İstanbul Sanat ve Antika Fuarında gerçekleşecek.Suluboyaakrilik ve yağlıboya tekniklerini kullanarak içindeki duygularını tuvaline yansıtan sanatçı Selda İnci “Her zaman, İçimdeki duygularımı, tuvalime yansıttım. Sevincimi, tasamı, tüm düşüncelerimi, insanlığın ve dünyanın hallerini, doğayı mistik duygularımı, Allahın en güzel mucizeleri olarak gördüğüm çiçekleri, kelebekleri şifalı bitkileri, karmakarışık ve hep değişken duyguları, düşünceleri fikirleri, Yaradana olan derin aşkımı, en sahici, en çıkarsız ve yalın haliyle resmediyorum” dedi. 

Resimlerinde ismini yazmayan ressam İnci,Parmak izini de Allahın akıl almaz mucizelerinden görüyorum ve onun asla taklit edilemeyeceği gerçeğiyle, bunun resimlerime daha da anlam katacağına aşkla inanıyorum. Benim imzam parmak izimdir. açıklamasında bulundu.


RESİM-ŞİİR BİR ARADA

Her bir tablosuna yazdığı şiirlerle bir bütünlük sağlayan, birbirinden nadide sanat eserlerini ortaya çıkaran sanatçı İncisergi için çok heyecanlıolduğunu, herkesin bu sergiyi ziyaret etmesinin onu çok mutlu edeceği ifadesini kullandı. Bu sergisi için ressam Selda İnci duygularını şöyle dile getirdi.

“İçimden yanmalar’ da özlemlerim, 

 Sevgilerim, yalnızlıklarım, hayretlerim,

 Kırılma noktalarım, anılarım,

 Hayata dair birkaç şey

 Ve de herkese SELAMLARIM var…”

 

Sanatçının yıllar önce gerçekleştirdiği büyük beğeni toplayan Esma-ül Hüsna Sergisi çok konuşulmuştu. 

Özgeçmiş1985 yılında Marmara üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi.1985/1989 yılları arasında Merkez Bankasın’da çalıştı.1997 yılında Ressam Nurhan Ekmekçi ile resim çalışmalarına başladı.1998 yılında Natuk Birkan Pratik Kız Sanat Okulu Resim bölümü’ ne gitti. 2000/2004 yılları arasında Sev-Art Sanat Atölyesin’de Sevgi Algül’den resim dersleri aldı.2001 yılında Eda Şahan Atölyesin’de Tezhip ve Hat Sanatı dersleri aldı.2004 yılında Su Yücel ile suluboya ,akrilik ve yağlıboya resim çalışmaları yaptı.2005/2010 yılları arasında Ekrem Kahraman’dan resim dersleri aldı. Ziraat Bankası,Vakıfbank ve Mısır Kültür merkezi koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x