SAĞLIK Haberleri Tümü

ZEMİNİNDE KAYMA OLAN GÜMÜŞHANE'DEKİ HASTANE İÇİN YENİ PROJE

51 milyon lira maliyetle yapılan Gümüşhane Devlet Hastanesi, yanlış zemin seçimi nedeniyle 4 yıldır açılamıyor.
4 yıl önce yapılan ama heyelan tehdidi nedeniyle açılmayan Gümüşhane'deki devlet hastanesinde, yeni bir gelişme yaşandı.

Devlet hastanesi için güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı.

Gümüşhane'de Bağlarbaşı mevkiinde yapımına 2012 yılında başlanan ve 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi yer alan yeni devlet hastanesinin inşaatı, 2015´te tamamlanmıştı.Yamaç araziden elde edilen alan üzerine inşa edilen hastane binasında ve zemininde, çatlaklar oluştuğu gözlendi. Hastane, zemindeki kayma riski nedeniyle 4 yıldır hizmete açılamadı.

51 MİLYON LİRAYA YAPILDI

Gümüşhane Devlet Hastanesi, 2015 yılında 51 milyon liraya yapıldı. AĞIRLIK YAPAN MALOZLAR TEMİZLECEK

Hastane binası için zemin güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı. AFAD tarafından hazırlanan proje ile hastanenin kuzey ve güney cephesinde bulunan kayalık alanlardan yaklaşık 390 bin metreküp hafriyat çıkarılacak, ağırlık yapan yamaçta molozlarının temizlenmesinin ardından 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülecek. Proje ile zemin kayması riski ortadan kaldırılarak hastane hizmete açılacak.

Yorumlar
  • selami sadık

    Haberin teknik detaylarına nereden ulaşılabilinir?İnşaatın İdari ve teknik sorumluları kimlerdir.Muhakkak etüd edilmesi gereken zeminin etüd çalışması neden layıkıyle yapılmamış ve dahi yaptırılmamıştır? Sorumluları hesabını vermelidir! Nedeni sorulmuş mudur? 51 milyon Gümüşhane için büyük bir yatırım tutarı.Yapılacak olan güçlendirme liyakat sahibi insanların elinden çıkmalıdır.Güçlendirme projesi için yeterli sayıda ve derinlikte sondajları yaptırılmış mıdır?Liyakat sahibi insanlara inceletilmiş midir? Zemin ankrajı vb. projede var mıdır? Yeniden kaş yaparken göz çıkarılmamalıdır.Yapanın yanına kar kalırsa bu millet çok daha faturalar ödemeğe mahkum olur. ÖŔNEKTİR !!!

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz