ABD KIBRIS BARIŞ HAREKATINDA 6.FİLOYU NİÇİN GÖNDEREMEDİ?

28 Mart 2019 Perşembe 12:51

Erbakan ‘İkinci emri bekleyin’ der ve bundan 15 dakika sonra gelen ikinci istihbarat: ‘ABD'nin 6. filosu olduğu yerde demir attı’ Gerçekten de çıkarma yapılır ama Amerika 6. filoyu göndermeye cesaret edemez şeklindedir.” İşte Erbakan Hoca buydu…

ABD KIBRIS BARIŞ HAREKATINDA 6.FİLOYU NİÇİN GÖNDEREMEDİ?
“Gönüllüler bir adım öne çıksın”…

Hoca’nın Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ABD ile yaşadığı gerçek bir hadiseyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum..

İyi okuyun zeki ve kurnaz devlet adamını!

“1974 yılı…

CHP-MSP koalisyon hükümeti..

Kıbrıs Barış Harekatı’ndan önce İskandinav ülkelerine giden Başbakan Bülent Ecevit'in Londra‘ya gitmesi ile vekil Başbakan olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, havaalanında komutanlarla toplantı yapmış ve çıkarma emrini vermişti.

Bu haberi alan Amerika, Türkiye'yi 6. filo ile tehdit etmiş ve harekât olursa 6. filonun ülkemize saldıracağı tehditinde bulunmuştu. Toplantıdan sonra komutanlar Esenboğa Havalimanı'ndan uğurlanışının ardından Başbakan vekili olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, devrin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Semih Sancar'a ‘harekâtı derhal başlatın’ emrini vermiştir.

Bu emrin alınmasından yarım saat sonra ‘ABD'nin 6. filosunun İtalya'dan Akdeniz'e açıldığı’ şeklinde bir istihbarat gelmiştir. Bu istihbaratı duyan Erbakan yine Esenboğa Havalimanı'nda pilotlara hitaben bir konuşma yapmıştır.

Toplam 173 pilot U şeklinde sıralanmıştır. Ortada Erbakan'ın yanında Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları vardır.

Erbakan, 6. filonun 15 parça gemiden oluştuğunu, en büyüğünün ise Kennedy uçak gemisi olduğunu, her geminin bacasından bir pilotumuzun dalış yapacağını, Kennedy uçak gemisine ise iki pilotumuzun kamikaze pilotları gibi saldırıp saf dışı bırakacaklarını, bu nedenle 16 gönüllü pilota ihtiyaç duyulduğunu söylemiş ve gönüllülerin bir adım öne çıkmasını istemiştir.

Orada bulunan toplam 173 pilotumuzun hepsi derhal üç adım öne geçmiştir.

Erbakan ‘İkinci emri bekleyin’ der ve bundan 15 dakika sonra gelen ikinci istihbarat: ‘ABD'nin 6. filosu olduğu yerde demir attı’ Gerçekten de çıkarma yapılır ama Amerika 6. filoyu göndermeye cesaret edemez" şeklindedir.

İşte Erbakan Hoca buydu…

Toplantıdan sonra komutanlar Erbakan'a neden böyle bir talepte bulunduklarını sorunca, Hocamız; "Şu anda burada yaşanan hadisenin istihbaratı Pentagon’a gitmiştir ve onlar bunu değerlendireceklerdir" cevabını verir.

Gerçekten de çıkarma yapılır ama Amerika 6. filoyu göndermeye cesaret edemez.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

siz kimsiniz 2 ay önce yorumlandı

at yalanı sikeyim inananı. son paragraf ne öyle amk.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmed Ferit 9 ay önce yorumlandı

Yalaban Beyi ; bu olayı Rahmetli Erbakan hocamız bizzat kendisi anlatıyor. Ben videosunu izledim. Sizin gibiler sadece aşağılık kompleksli varlıklarsınız. Kendi vatanınızla övünemezsiniz siz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

cem korkmaz 1 yıl önce yorumlandı

bu islamcıların hikayeleri avcıları geçti ...

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Balaban Beyi 1 yıl önce yorumlandı

i̇yi de bu olay ni̇çi̇n bu zamana kadar hi̇ç di̇le geti̇ri̇lmedi̇..? şi̇mdi̇ olayin asli̇ şahislari vefat etmi̇ş durumda i̇şkembeden " palavra sikiliyor " ..?

1 Kişi beğendi.