Ahmet Yenilmez MHP'ye yine çıkışta bulundu

22 Nisan 2013 Pazartesi 12:35

Sanatçı Ahmet Yenilmez, MHP'yi ülkücü hareketi sokağa dökmekle suçladı. Ahmet Yenilmez'in bu çıkışı şaşırttı.

Ahmet Yenilmez MHP'ye yine çıkışta bulundu

Büyük Birlik Partisi'ne yakınlığı ile bilinen Tiyatro sanatçı Ahmet Yenilmez MHP'yi hedef alan çıkışıyla şaşırttı. Osmaniye'de konuşan Ahmet Yenilmez, MHP'li yöneticilere 'Susun Yahu" diye seslendi.

Milliyetçi kimliği ile bilinen Ahmet Yenilmez “Gül Sevdası” adlı tiyatro oyununu sergilemek için geldiği Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP'yi "Ülkücü hareketi sokağa dökmekle" suçlayan Ahmet Yenilmez, 'Barışın konuşulduğu' bir zamanda büyük bir hata yapıldığını söyledi.

İşte Ahmet Yenilmez'in yaptığı açıklama;

"SUSUN YAHU SUSUN"

"Ben günlerdir, haftalardır, aylardır Milliyetçi Hareket Partisi’ni yönetenlere bunu diyorum; ’Susun yahu susun.’ Bir kere boşuna suçlanıyorsunuz. Hiç hak etmediğiniz suçlamalarla karşılaşıyorsunuz, kendinizi yanlış ifade ediyorsunuz. Ülkücü hareketi sekmantının dışına alıyorsunuz."

"MANTIK DIŞI HAREKETTE BULUNUYORSUNUZ"

"Ülkücü hareketi kavganın en cafcaflı döneminde sokaktan çekerken, barışın ve kardeşliğin söylendiği, konuşulduğu, -bırakın ki içten konuşulmuyor, bırakın ki hesaplı konuşuluyor- ama barış konuşulduğu bir ortamda siz ülkücü hareketi sokağa dökmek gibi, yani gayri mantıki açıklamaların içerisinde bulunuyorsunuz."

ÇOLUK ÇOCUĞUN RIZKININDAN…

"Kan ve gözyaşıyla yazılmış, insanların çoluğunun çocuğunun rızkından hala yürümekte olan bir hareketi milletle karşı karşıya getiriyorsunuz. Buna hakkınız yok, bunu yapamazsınız.”

"OKTAY VURAL BUNU DİNLEMEK ZORUNDA"

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’ni yönetenlerin 1983 yılından 1993 yılına kadar parti içerisinde olmadığını söyleyen Ahmet Yenilmez, “Onların hepsi beni yakinen tanır. Oktay Vural Bey beni iyi tanır, çok iyi tanır, çok çok iyi tanır. Ahmet Yenilmez’i İzmir’de verdiği mücadelenin içerisinde tanıdı Oktay Vural. Ve benim ağzımdan bir şey çıkıyorsa bunu dinlemek zorundadır." dedi.

"DEVLET BEY İYİ TANIR!"

"Devlet Bey çok iyi tanır. Menemen’in Türkönü beldesinde yerel yönetimlerin ara seçimlerinde çalışmalardan tanır. Anadolu’da 12 Eylül hareketinden sonra rahmetli Halil Esendağ ve Selçuk Turaç’ın idamını konu alan ’Kırılan Güller’ isimli oyundan iyi tanır. O oyun ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez ihtilalleri eleştiren bir oyundur.” diye konuştu.

"KÜRTLERİ EN ÇOK ÜLKÜCÜLER SEVER"

Ülkücü hareketin Kürtleri en çok seven ideolojik hareket olduğunu ifade eden Ahmet Yenilmez, “Ben iddia ediyorum, ülkücü hareket bu ülkede Kürtleri en çok seven ideolojik harekettir. Yani ideolojik diye algılandığı anlamda diyorum. Ülkücüler bu ülkede en çok seven mensubiyetlerden biridir.” dedi. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

KÜLTEĞİN BEY 5 yıl önce yorumlandı

yalakalar ancak yalak yalarsiniz bakin i̇şi̇ni̇ze

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

celalettin tural 5 yıl önce yorumlandı

agzına saglık reis eski bir ülkücü olarak söylediklerinin hepsinin altına imzamı atarım çıkarsız ükesini seven ülkücüler

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kuva-yi Milliye 5 yıl önce yorumlandı

bu mendabur süratli şahsın tam bir menfaat düşkünü ve recep tayyip yalakası olduğunu herkes biliyor; mumtazer efendi gibi doneklikle prim yapmaya çalışıyor; lakin bu zavallı satılmış ruhları haber yapmaya ne gerek var ; ne diyelim ; allahından utansın dönenler geri...

0 Kişi beğendi.