AKP'DE İSTİFA İSTEMELER DEVAM EDİYOR

07 Şubat 2018 Çarşamba 13:21

Nasıl bir "Metal Yorgunluğu" (!) ise, operasyonların arkası kesilmiyor.

AKP'DE İSTİFA İSTEMELER DEVAM EDİYOR
 AKP'de sular durulmuyor. Samsun'da AKP'li sekiz ilçe başkanı istifa ettirildi.

Oda Tv'den Bülent Karslıoğlu'nun haberine göre geçtiğimiz ocak ayında AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınarak yerine Avukat Hakan Karaduman atanmıştı. Çiçeği burnunda il başkanı Hakan Karaduman'ın, geçmişte bir partiliyle internette yazışırken müstehcen sözler sarf ettiği iddiasıyla ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edildiği Odatv'de yer almıştı. Bu tartışmalı atamanın ardından dün de sekiz ilçe başkanı istifa ettirildi.


2017'de Atakum, Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Havza ilçelerinde kongreler yapılmıştı. Bu teşkilatlar görevlerine devam edecek.


BÖLGE VE İL KOORDİNATÖRLERİ KARARI AÇIKLADI


Dün, Samsun'da AKP Bölge Koordinatörü Hacı Turan ile İl Koordinatörü Cumhur Önal'ın başkanlığında ilçe başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda yedi ilçe başkanı istifasını verdi. Bir ilçe başkanı akşam saatlerinde istifa ettiğini duyurdu. İki ilçe başkanı istifa etmeyerek zaman istedi.


SEKİZ İSTİFA İKİ BAŞKAN ZAMAN İSTEDİ


İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel ile Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör istifa etti. Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan istifa etmediklerini bildirerek zaman istedi.


Kaynak Yeniçağ:
AKP'li 8 Başkan daha istifa ettirildi!
Yorum Gönder

@name x