Ankara Büyükşehir Belediyesi tabelasında değişiklik

26 Nisan 2019 Cuma 13:11

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi tabelasına "T.C." ibaresi yeniden konuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tabelasında değişiklik
 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, daha önce belediye tabelasından çıkarılan T.C. ibaresini yeniden yerine koyuldu.

Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından, daha önce belediyenin tabelasından çıkarılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması “T.C.” ibaresi yeniden koyuldu.

AKP döneminde belediyenin hem girişinde hem de binanın içerisinde yer alan tabelalardan “T.C.” ibaresi kaldırılmıştı.

ankara-002.jpg


whatsapp_image_2019-04-26_at_09_38_05_1-001.jpeg

SERVET AVCI DUYURDU

Ankara Büyükşehir Belediye'sinde tabelalara T.C. ibaresinin gerisini dönüşünü ise, Mansur Yavaş'ın danışmanı ve Yeniçağ yazarı Servet Avcı duyurdu. Servet Avcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Başkente Türkiye Cumhuriyeti gelmiş" diyerek manidar bir göndermede bulundu. İşte Avcı'nın o paylaşımı:

servet-avci-001.jpg

ZAFER ANITINI DA YIKATMIŞTI

Mansur Yavaş, Ankara Ulus’da bulunan ve AKP döneminde yıllardır temizlenmeyen Zafer Anıtı’nı da temizletmiş, tarihi Ankara garına da Atatürk posteri astırmıştı. Mansur Yavaş son olarak ise TC ibaresini belediyenin tabelasına yeniden koydu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Vatanfas 1 yıl önce yorumlandı

Ne önemli ülkemizde yoksa Nl. USA. D VS F belediyelerimiz var?

0 Kişi beğendi.