Arınç-Gökçek tartışması Meclis gündemine taşındı

24 Mart 2015 Salı 17:49

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan tartışma Meclise taşındı. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Arınç'ı azletmeyi ve Melih Gökçek’i...

Arınç-Gökçek tartışması Meclis gündemine taşındı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan tartışma Meclise taşındı. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Arınç'ı azletmeyi ve Melih Gökçek’i görevden almayı düşünüp düşünmediğini sordu.

"Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren sözlerinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Arınç’a zehir zemberek sözlerle yüklenmiş kendisinin istifasını istemiştir. Bunun üzerine Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Hükümet sözcüsü sıfatıyla yaptığı konuşmada Gökçek için suç duyurusu ve itiraf niteliğinde açıklamalar yapmıştır." diyen Türkkan, şu soruları yöneltti:

- Başbakan Yardımcınız ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanınız arasında yaşanan bu polemiği nasıl karşılıyorsunuz?

- Bir kentin belediye başkanının Başbakan Yardımcısı’nı istifaya davet etmesi normal midir?

- Bülent Arınç’ın dediği gibi Ankara paralelcilere parsel parsel satılmış mıdır? İmar planında değişiklik yapılmış mıdır?

- Gökçek’in Bülent Arınç’a yaptığı itirazların arkasında oğlunun milletvekilliğini garantilemesinin yattığını düşünüyor musunuz?

- Bülent Arınç ve Melih Gökçek hakkında başlatılan soruşturmanın adil yürüyeceğine inanıyor musunuz?

- Bu konuyla ilgili sadece yargı sonucunu mu bekleyeceksiniz? Başbakanlık Teftiş Kurulu’nu görevlendirecek misiniz?

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmesi konusunda tavsiyede bulunacak mısınız?

- Bülent Arınç’ı azletmeyi ve Melih Gökçek’i görevden almayı düşünüyor musunuz?

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x