Arınç'tan PKK suikastı açıklaması!

10 Ocak 2013 Perşembe 16:10

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç BDP'li vekillerin dokunulmazlıkları hakkında açıklama yaptı

Arınç'tan PKK suikastı açıklaması!

 Aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu 3 PKK'lı kadının Paris'te öldürülmesine ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in ardından Bülent Arınç'tan da açıklama geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün PKK'nın Paris'teki enformasyon bürosuna düzenlenen ve 3 PKK'lı kadının öldürüldüğü saldırıyla ilgili konuştu

İşte konuşmasından satır başları;

HAYATLARINA VAHŞİCE SON VERİLDİ

3 kadın evine girilip susturucu silahlarla başlarına ateş etmek suretiyle öldürülmüş. PKK örgütünün önde gelenleri olduğu söyleniyor. Kırmızı bültenle arandığı ifade ediliyor. Bunların hepsi bir tarafa. Bir insanın hayatına bu kadar vahşice son vermek çok kötü, çok çirkin adeta büyük bir vahşet. Önce bu olay hakkındaki şahsi kanaatimi söyleyeyim. 3 kadının böylesine sorgusuz sualsiz başlarına ateş edilmek suretiyle öldürülmesi kimlikleri ve kişilikleri üzerlerine atılan suçlar ne olursa olsun hiçbir zaman tasvip edilecek bir davranış değil. Çok kötü bir olay. Gerçekten üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü biz hukuk içerisinde terörle mücadele ediyoruz. Bugün terörle mücadele eden güvenlik güçleri bile önce yaşatmak gayesiyle hareket ediyorlar. Sağ yakalamak ve suçu varsa yargı önüne çıkarmak. Yargısız infazla böylesine bir vahşetin işlenmiş olmasını tenin ediyorum. Bu çok yanlış bir olay

NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ, NEDEN BU YOL SEÇİLDİ?

Olayın Türkiye'de yeni başlayan süreç ile bir ilgisi olup olmadığını değerlendiren Arınç, "O konuda hiçbir bilgiye sahip değilim. Niçin bunlar öldürüldü ve neden böyle bir yol seçildi ? Bunun üzerinde çok farklı ihtimaller konuşulabilir. Ama o farklı ihtimalleri de dillendirecek kadar da bilgi sahibi değilim. 'Türkiye'de yeni başlayan süreci hem içeride hem de dışarıda etkilemeye yönelik bazı girişimler olabilir mi ?' derseniz . O da bir ihtimaldir. Ama her türlü ihtimal konuşuluyor. Ben bunları dillendirmek istemiyorum. Çünkü onlar üzerinden yeni bir tartışma başlayabilir. Kötü bir olay. Üzüntülerimi ifade ediyorum" diye konuştu.

DOKUNULMAZLIKLAR TEKRARDAN GÖZDEN GEÇİRİLECEK

BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda da gazetecilierin sorularını yanıtlayan Arınç, "Konuyu tekrar gözden geçirmekte yarar olabilir" dedi.

Yorum Gönder

@name x