ATİLA KAYA'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

04 Ocak 2017 Çarşamba 14:44

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, yaptığı yazılı basın açıklamasında istifasının Başkanlık Anayasasındaki oyuyla ilgili olduğunu açıkladı.

ATİLA KAYA'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI
 Atila Kaya'nın basın açıklaması şu şekildedir:

"Ülkemizin gündemine neden ve nasıl girdiği ile amacının ne olduğu halen belirsizliğini korumakta ve tartışılmakta olan kabul edilmesi halinde hükümet sistemini değiştirecek anayasa değişikliği teklifi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin tercihini ilan etmesinin ardından çalışma arkadaşlarından farklı tercihlerde bulunacak olanların da bu tercihlerini açıklamalarını ahlaki bir gereklilik haline getirmiştir. Bütün hayatım uğrunda mücadele ile geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım aklıma ve vicdanıma anayasa değişikliği teklifine hayır, dememi emrederken iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir. Bu şartların bir gereği olarak halen yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. 

İstifama hiç kimse tarafından kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir. Saygılarımla."Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x