Aziz Milletin Bütünlüğü Tehlikeye Atılmaktadır

24 Ocak 2013 Perşembe 15:00

MHP Aydın Milletvekili Uzunırmak, ana dilde savunmayla ilgili tasarıyı eleştirdi, "Aziz milletin bütünlüğü tehlikeye atılmaktadır" dedi

Aziz Milletin Bütünlüğü Tehlikeye Atılmaktadır

 MHP Aydın Milletvekili Uzunırmak, ana dilde savunmayla ilgili tasarıyı eleştirdi, "Aziz milletin bütünlüğü tehlikeye atılmaktadır" dedi

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, ana dilde savunma imkanı getiren tasarıyı eleştirerek, "Vatanın ve milletin bölünmezliği ve aziz millet bütünlüğü, çıkarılan bu parça parça yasalarla tehlikeye atılmaktadır" dedi.

Uzunırmak, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan "ana dilde savunma" imkanı getiren tasarıya değindi.

"Birinci ve ikinci maddesi ihanet yasası olan ama diğer 11 maddesi halkın beklentileri olabilecek bir yasa görüşmesine dikkatlerinizi çekmek istiyorum" diyen Uzunırmak, "Türkiye yasalarla, anayasalarla etnik ve diğer alanlarda kimlik tanımlanmasıyla egemenlik paylaşımına doğru gitmektedir. Bağımsızlık iddiasından geçici süre tornistan yapan PKK, Türkiye'de egemenlik paylaşımı veya egemenlik paylaşımına gidecek olan, inşa sürecini yaşayacak olan birtakım haklar elde etmenin pazarlığını yapmıştır Hükümet'le. Demektedir ki 'Türkiye'nin bir bölgesini ben yöneteceğim, Türkiye'yi de beraber yöneteceğiz...' ve Başbakan buna teslim olmuştur" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın "Terör örgütü bayrak dikebildi mi-" şeklindeki bir sözünü anımsatan Uzunırmak, "Diyarbakır'da hastanenin önündeki nazlı Türk bayrağı gönderden indirilmiş, yerine PKK'nın paçavrası asılmıştır. Sayın Başbakan bunu görmedi mi, görmek istemedi mi-" diye sordu.

Her türlü demokratik alanın karartılarak Türkiye'nin belirli bir sürece götürülmek istendiğini ifade eden Uzunırmak, etnik ve dinsel kimliklerle egemenlik paylaşımının ve pazarlığının yapıldığını iddia etti. Uzunırmak, buna benzer süreçlerin daha önce Yugoslavya ve Çekoslovakya'da, halen de Irak'ta yaşandığını söyledi.

Uzunırmak, "Vatanın ve milletin bölünmezliği ve aziz millet bütünlüğü, çıkarılan bu parça parça yasalarla tehlikeye atılmaktadır. Milletin egemenliği adeta etnik gruplarla paylaşılmaya doğru gidilmektedir. Millet egemenliğini, etnik grup tanımlamalarıyla, dinsel grup tanımlamalarıyla paylaşmak, Türk devletinin niteliklerine ve devletimizin kuruluş felsefesine indirilen en büyük darbedir" şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

@name x