Bahçeli: 6-8 Ekim olayları soruşturmasının ucu nereye dayanıyorsa oraya kadar gidilmeli

06 Ekim 2020 Salı 21:20

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "35 il, 68 ilçemizde halkı sokağa döken, 53 kişinin ölümüne neden olan bölücü alçaklara en ağır ceza verilmelidir." dedi.

Bahçeli: 6-8 Ekim olayları soruşturmasının ucu nereye dayanıyorsa oraya kadar gidilmeli
 Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Bahçeli, "Kobani bahanesiyle Türkiye'yi yakıp yıkanlara talimat Kandil'den verilmişti. CHP'nin övdüğü, İP'in değer verdiği terörist Demirtaş bu olayların bir numaralı sorumlusudur. Hiç kimse demokrasi, insan hakları ve özgürlük paravanının ardına saklanmasın." dedi.

"Hainleri, destekçilerini, Türkiye'yi bölme ve işgal planı yapan, bunu da piyonlarına talimatlandıran müstevlileri gizleyecek hiçbir kamuflaj, hiçbir maske yoktur, aransa da bulunamayacaktır." diyen Bahçeli, "Geçmişte Kobani'ye selam yollayan, dahası Serok olarak anılan eski başbakan yalanı dolanı bıraksın da hezimetlerini, PKK/YPG'ye zeytin dalı uzatan karanlık ilişki ağlarını açıklasın. Yüreği varsa Türkiye'nin nasıl bir tuzağın içine çekildiğini, buna da hangi vicdanla duyarsız kaldığını itiraf etsin. 6-8 Ekim isyan projesinin içinde veya dışında, kıyısında veya köşesinde kimin adı geçiyorsa, kimlerin parmak izleri bulunuyorsa bunların yakasından tutulmalıdır." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x