Bahçeli: HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır

12 Aralık 2020 Cumartesi 12:35

Devlet Bahçeli, HDP'nin kapatılmasını isteyerek, "HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır." dedi.

Bahçeli: HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır
MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.HDP bir terör sorunu olduğunu söyleyen Bahçeli, HDP’nin bölücülük yuvası, fitne tezgahı, demokratik güvenliğe doğrulmuş silah olduğunu belirtti.

Bahçeli: HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır #1


“SİYASİ BÖLÜCÜLER…”

HDP’nin kapatılması gerektiğini ifade eden Bahçeli, “Bölücülük pervasızdır, pişkindir, pisliktir. Bölücülük medyada, üniversitede, belediyede, Meclis’tedir. Türkiye terörün belini hamd olsun kırmıştır, dağdaki eşkıyanın mukavemeti kırılmış, teröristlerin yurt içinde yurt dışında sonları görünmüştür. Bu gelişme tarihidir. Kandil’in sesi kesilmiş, teröristlerde korku dağları sarmış, kaçacak ve saklanacak yeni delikler aramaya başlamışlardır. Ancak bu defada TBMM’de grubu bulunan terörizmin vekil suretleri sabırları zorlayan, tahammülleri test eden konuşmalarla yegane mihrak haline gelmişlerdir. 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin TBMM’de müzakereleri yapılırken, milletvekilliğin her hakkından istifade eden siyasi bölücüler taşlaşmış kalpleriyle, kararmış gözleriyle, nefret ve zehir saçan üsluplarıyla milletimizde büyük bir rahatsızlığa neden olmuşlardır.

“HDP’NİN KAPISINA AÇILMAMAK ÜZERE KİLİT VURULMALIDIR”

HDP isimli husumet ve hıyanet oluşumu demokrasinin ardına saklanarak, özgürlük ve insan hakları sığınığına yuvalanarak Türkiye’ye meydan okumaktadır. HDP bir terör sorunudur, bölücülük yuvasıdır, fitne tezgahıdır, demokratik güvenliğimize doğrulmuş melun bir silahtır. Bu kervan böyle gitmemelidir. Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır” dedi.

“SİPARİŞ BİR ZİLLET BİLDİRİSİNE ORTAKLAŞA İMZA ATMIŞLARDIR”

Türkiye’nin en temel sorunlarından birisinin aydın sorunu olduğunu belirten Bahçeli, “Bunlar öylesine zavallı ve zelil durumdadır ki, tıpkı kedinin aynanın karşısına geçip kendisini aslan görmesi gibi, bunlar da kendilerini adamdan sayar. 10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle, yine bildik aydın müsveddeleri, kiralık kalem, sözde gazeteci ve kimliksiz akademisyenlerden mürekkep 805 çürük şahıs sipariş bir zillet bildirisine ortaklaşa imza atmışlardır. İhanet masasının başında mama kuyruğuna girmişlerdir. Özellikle siyasileri (?) içeren bir af çıkarılmasını, Anayasa ve AİHM kararlarına (?) rağmen sözde tutsaklıkları sürdürülen muhalif aydınların, siyasetçilerin özgürlüklerine kavuşturulmasını dile getirmişlerdir. Nasıl olsa dilin kemiği, bölücülerin karakter ve keyfiyeti yoktur” diye konuştu.

“PASLI ÇİVİLERİ SÖKÜP ÇIKARMALIYIZ”

Bahçeli, zihinlere yerleşmiş peşin hükümlerin buzunun eritilmesi gerektiğini belirterek, “Kalplere çökmüş tortuların izini kazımalıyız, vicdanlara çakılmış paslı çivileri söküp çıkarmalıyız. Marifet ihanet metinlerine imza atmak değil, Türk mucizesine imza atmak, Türk milletini bir bayrak gibi yükseltmektir. Bunu da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin mihmandarlığı ve mihrabı altında Cumhur İttifakı yapacak ve Allah’ın izniyle başaracaktır” diye konuştu.

“TERÖRİST DEMİRTAŞ VEYA SOROSÇU KAVALA HAKKINDA KARAR OLUŞMALI”

2021 yılının reform yılı olacağını belirten Bahçeli, açıklamalarına şöyle devam etti;

“Bizim de arayış ve özlemimiz budur. Hukuktan ekonomiye, daha doğrusu hayatın her alanında 2023 vizyonuna muvafık ve müzahir bir reform seferberliğine sonuna kadar destek olacağımızın güvence ve sözünü açık çek olarak veriyoruz. Zillet ittifakının istismar kozları elinden alınmalıdır. Uzayıp giden davalar süratle karara bağlanmalıdır. Terörist Demirtaş veya Sorosçu Kavala hakkında karar oluşmalı, hukuken suçlu olup olmadıkları da teyit ve tescil edilmelidir.

“TÜRK ADALETİNİN VERECEĞİ HER KARARA SAYGI DUYMAK DA TEMEL İLKEMİZDİR”

Yargı reformunun önceliği bu olmalıdır. Cezaevinde tutuklu bulunan bir teröristten demokrasi abidesi çıkarma çabalarına bağımsız ve tarafsız Türk mahkemeleri geldiğimiz bu aşamada bir son vermelidir. Kim olursa olsun, muhatap şahısların hakkında Türk adaletinin vereceği her karara saygı duymak da temel ilkemizdir.

“2021’DE TERÖRLE İLGİLİ TÜM DAVALAR SONUÇLANMALI, TÜRKİYE BU BAHSİ KAPATMALIDIR”

Terörist Demirtaş davasının bu kadar sürmesinin, mesela 16 Mart 2021’e ertelenmesinin makul bir nedeni var mıdır? Suç ve suçluyla gecikmeksizin mücadele edilmelidir. 2021 yılında terörle ilgili tüm davalar sonuçlanmalı, Türkiye bu bahsi hukuken kapatmalıdır. Dağdaki azimli mücadelenin aynısını siyaset ve toplum hayatında da yapmak, bu mücadeleyi zaferle taçlandırmak istikbalimize muhterem bir hizmet, istiklal haklarımıza muhteşem bir hediye olacaktır.

“BİR DERVİŞ SABRIYLA GELECEĞİMİZİ PLANLAMALIYIZ”

İç ve dış işgal cephesinin hesapları boşa çıkacaksa başka yolumuz kalmamıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi, tam olarak yerleşmesi, var olan tüm kurum ve kurallarıyla devlet ve toplum hayatının kılcal damarlarına nüfuz etmesi maksadıyla ne gerekiyorsa yapılmalı, nasıl bir reform süreci öngörülüyorsa tatbik edilmelidir. Nitekim biz varız, açık tarafız, elimizi taşın altına koymuş bulunuyoruz. Bir derviş sabrıyla geleceğimizi planlamalıyız.

Büyük bir fikir hamulesiyle, yüksek bir milli idrakle Türk nesillerinin hayatını değiştirmeyi hedefleyen kılavuzluk görevimizi yapmalıyız. Varsın fincancı katırları ürksün dursun, biz Türk milletini hak ettiği zirvelere inançla, iradeyle, heyecanla taşımalıyız”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x