Bahçeli'den Ergenekon davası açıklaması: Mahkemenin kararını beklemek lazım

19 Mart 2013 Salı 12:44

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon davasında 64 sanığa müebbet hapis cezası istenmesi ile ilgili olarak," Mahkeme heyeti, bunları da dikkate alacak ama vicdanen hareket edecek, dosyanın durumuna göre bir...

Bahçeli'den Ergenekon davası açıklaması: Mahkemenin kararını beklemek lazım

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon davasında 64 sanığa müebbet hapis cezası istenmesi ile ilgili olarak," Mahkeme heyeti, bunları da dikkate alacak ama vicdanen hareket edecek, dosyanın durumuna göre bir değerlendirme yapacak. Bunu beklemek lazım." dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ergenekon davasında savcının verdiği mütalaanın hatırlatılması üzerine Bahçeli, "İddianame savcıların son iddianamesi. Daha öncede ifade ettiğim gibi yağmur gibi müebbet hapis cezası talebinde bulundular. Henüz mahkeme sonuçlanmış değil. Mahkeme heyeti, bunları da dikkate alacak ama vicdanen hareket edecek, dosyanın durumuna göre bir değerlendirme yapacak. Bunu beklemek lazım." diye konuştu.

Bir gazetecinin 'iddianamede örgüt var ama lideri yok' şeklindeki sorusuna ise Bahçeli, "Lidersiz örgüt olmaz bu saçmalık olur." şeklinde cevap verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x